Jump to content

Photo
- - - - -

Opet zvecka...

• This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1 toshke

toshke

Midrace

• Forum Manijak
  • 400 posts
  • Skuter:Longjia Alien LJ50QT-F
  • Cilindar:Serijski
  • Auspuh:Bullet sport hrom
  • Radilica:Serijska
  • Karburator:Seriski 16
  • Kvačilo:Serijsko
  • Variomat:Seriski olaksan 3,5g
  • Garaža:Kragujevac
  • Trgovina:+1

Posted 10 May 2011 - 04:28 PM

Pokusavao sam, koristeci predloge i iskustava sa foruma, da ustanovim povremenoi lupkanje u motoru. Pored lupkanja iz motora se culo pri vecem opterecenju (na uzbrdici) ili pri ostrijem startu i zveckanje kao kod automobila kada su rastelovani ventili.
S toga sam po predlozima forumasa krenuo od provere karika i iglicastog lezaja (mada nisam primetio razliku u vuci motora u smislu opadanja kompresije).
Sve poskidano, predostroznosti radi - sve ispravno!
Sto se tice zveckanja, kvar je otklonjen. Kako se i cuo iz prednjeg dela motora ostala je solucija rastelovane svecice (mada sam je skoro nastelovao). Ispostavilo se da je zazor 0.50, pa nakon je podesavanja na 0.70 taj zvuk prestao. U pitanju je Bosch svecica 7.
Ostalo je ono lupkanje u srednjem delu motora (ispod sedista) i ne znam sta mi je ciniti...
Ako ko ima predlog neka pise.
E da, jos nesto. Neprijatno brujanje zadnjeg tocka >45km/h. Cim brzina padne njega nema. Nema lufta u tocku. Ne znam ima li kakve veze diferencijal sa tim i ulje u njemu.
:smokelots:
  • 0

Posted Image

#2 Achkeee

Achkeee

Midrace

• Forum Manijak
  • 412 posts
  • Skuter:Peda Speed Fire, Tomos Automatic, Apn - 6
  • Cilindar:Athena 70cc Sport Pro
  • Auspuh:Moto-Bike
  • Karburator:Mikuni 16mm
  • Kvačilo:Serijsko olaksano
  • Garaža:Kac - Novi Sad

Posted 10 May 2011 - 04:53 PM

I meni bruji kao sve se trese na 45-50km, ja kontam da je to radilica :D Mozda sam lupio najvecu glupost na svetu, al ko ce ga znati meni sve zivo u prenosu pravi osmice :)
  • 0
Peda Speed Fire 2T
Kit: Athena 70cc Sport Pro
Karburator: Mikuni 16mm, 95 dizna
Filter Vazduha: SPORT ATHENA
Auspuh: Moto-Bike
Kvacilo: Serijsko Olaksano
Rolnice: 3.5g Malossi
Kais: Ventico

Cim sam ga video,odmah sam ga spazio...
Posted Image

#3 toshke

toshke

Midrace

• Forum Manijak
  • 400 posts

Posted 10 May 2011 - 05:04 PM

Meni nista ne trese, samo je jako neprijatan osecaj to brujanje - pa skoro grebanje (je...anje) direktu u bulju :sheepshagger:
:scared:
  • 0

Posted Image

#4 fajko85

fajko85

Serijala

• Members
  • 25 posts
  • Skuter:Sprint Eagle 70cc
  • Cilindar:Stage6 street race
  • Auspuh:Technigas trek
  • Karburator:mikuni 16
  • Kvačilo:naraku
  • Variomat:motoforce
  • Garaža:nis

Posted 10 May 2011 - 05:14 PM

i kod mene bruji ceo motor kad predje 70, nznm zastho, do 70 je sve super, a posle to brujanje, osecam kao da ce da se raspadne ceo motor, a sve je lepo stegnuto, i promenjeni svi lezajevi...
  • 0

#5 Achkeee

Achkeee

Midrace

• Forum Manijak
  • 412 posts
  • Skuter:Peda Speed Fire, Tomos Automatic, Apn - 6
  • Cilindar:Athena 70cc Sport Pro
  • Auspuh:Moto-Bike
  • Karburator:Mikuni 16mm
  • Kvačilo:Serijsko olaksano
  • Garaža:Kac - Novi Sad

Posted 10 May 2011 - 05:18 PM

Moj motor kad predje nekih 75 pocne sam da koci :( onaj osecaj kao kad stiskas kocnicu i pustas u brzim momentima nzm do cega to moze biti, kontam da su lezajevi u prenosu, onaj u dekli i onaj kod kvacila. Cuje mi se isto i kad guram skuter ugasen bas pravi jaku buku :( Tako da mi je max speed 75-80 :(
  • 0
Peda Speed Fire 2T
Kit: Athena 70cc Sport Pro
Karburator: Mikuni 16mm, 95 dizna
Filter Vazduha: SPORT ATHENA
Auspuh: Moto-Bike
Kvacilo: Serijsko Olaksano
Rolnice: 3.5g Malossi
Kais: Ventico

Cim sam ga video,odmah sam ga spazio...
Posted Image

#6 Weseli-90

Weseli-90

High End

• Forum Manijak
  • 924 posts
  • Skuter:Super 9
  • Cilindar:jedan samo
  • Auspuh:neki uvijeni
  • Karburator:zamascen
  • Kvačilo:zajebano
  • Variomat:izlizan
  • Garaža:Veternik

Posted 10 May 2011 - 06:05 PM

Meni je se jednom skuter isto tresao cim predjem 40-50 km...kad sam otvorio deklu ono kais zreo za promenu, provarite kod vas jel kais ok, mozda je u tome problem.

Edited by Weseli-90, 10 May 2011 - 06:06 PM.

• 0
**Kymco-Super 9**
Posted Image Posted Image

Scooter tuning is crime !

#7 MoNsTeR

MoNsTeR

Base tuning

• Forum Manijak
  • 128 posts
  • Skuter:aprilia sr
  • Cilindar:malossi
  • Auspuh:yasuni
  • Karburator:dellorto 22mm
  • Kvačilo:malossi
  • Variomat:malossi
  • Ostalo:/
  • Garaža:nis

Posted 10 May 2011 - 06:51 PM

i kod mene zvecka ista ta stvar samo nzm sta mu je i :( kad mu pustim gas on zazvecka ako neka zna problem neka mi pomogne i zasto kad predjem 500m i kad se vratim u stajaci polozaj gubim zvuk tj nema vise onako lepog zvuka nego skroz nesto slabo :) ??
  • 0

#8 Plamenni

Plamenni

High End

• Forum Manijak
  • 1,083 posts
  • Skuter:Keeway Hurricne,Sprint Basic 4T
  • Cilindar:Athena 70 sport
  • Auspuh:Tecnigas Next R Crome
  • Karburator:Dellorto 19
  • Kvačilo:serisko+malossi bela centralna
  • Variomat:Malossi Multivar
  • Garaža:Beograd
  • Trgovina:+14

Posted 13 May 2011 - 10:14 AM

Pokusavao sam, koristeci predloge i iskustava sa foruma, da ustanovim povremenoi lupkanje u motoru. Pored lupkanja iz motora se culo pri vecem opterecenju (na uzbrdici) ili pri ostrijem startu i zveckanje kao kod automobila kada su rastelovani ventili.
S toga sam po predlozima forumasa krenuo od provere karika i iglicastog lezaja (mada nisam primetio razliku u vuci motora u smislu opadanja kompresije).
Sve poskidano, predostroznosti radi - sve ispravno!
Sto se tice zveckanja, kvar je otklonjen. Kako se i cuo iz prednjeg dela motora ostala je solucija rastelovane svecice (mada sam je skoro nastelovao). Ispostavilo se da je zazor 0.50, pa nakon je podesavanja na 0.70 taj zvuk prestao. U pitanju je Bosch svecica 7.
Ostalo je ono lupkanje u srednjem delu motora (ispod sedista) i ne znam sta mi je ciniti...
Ako ko ima predlog neka pise.
E da, jos nesto. Neprijatno brujanje zadnjeg tocka >45km/h. Cim brzina padne njega nema. Nema lufta u tocku. Ne znam ima li kakve veze diferencijal sa tim i ulje u njemu.
:smokelots:

moje iskustvo sa tim zveckanjem kao kad su rastelovani ventili su bile rolnice,culo mi se dok je motor hladan kad krecem..kad sam skinuo varijator jedna rolnica se pojela vise u odnosu na druge to jest ko da si je udario cekicem sa jedne strane tako se spljoskala i verovatno prilikom penjanja u varijatoru da je ona zveketala..inace su bile seriske kineske kvalitet udri me do zore..cim sam stavio malosijeve tog zvuka vise nema..eto mozda je to resenje tvog problema :EVDB00~132:
  • 0

Jede Djilere i Sere Malagutije

http://www.skuteri.org/forum/index.php?/topic/10988-keeway-hurricane/

#9 toshke

toshke

Midrace

• Forum Manijak
  • 400 posts

Posted 13 May 2011 - 11:54 AM

@ Plamenni
Hvala na savetu drugar ali nije to u pitanju.
Nedavno sam kontrolisao rolnice i varijator. Rolnice su odlične za razliku od varijatora koji me nije baš oduševio. Naime, varijator je serijski (china) pa je kvalitet drži vodu... :) U jednom kanalu, na samom kraju (vrhu) jedna rolnica je napravila udubljenje kao da je neko sa boka čuknuo čekićem i urezao u zid kanala, što je nemoguće ali tako izgleda. Malo sam se bojao da to ne stvori ekscentričnost i po..be nešto dalje u motoru ali sam rešio da guram tako iz razloga što mi se ne osećaju trzaju pri ubrzavanju i startu, kao ni reuravnotežen zvuk motora pri radu. Inače su kanali čisti i dobri (nisu pojedeni).
  • 0

Posted Image

#10 Plamenni

Plamenni

High End

• Forum Manijak
  • 1,083 posts
  • Skuter:Keeway Hurricne,Sprint Basic 4T
  • Cilindar:Athena 70 sport
  • Auspuh:Tecnigas Next R Crome
  • Karburator:Dellorto 19
  • Kvačilo:serisko+malossi bela centralna
  • Variomat:Malossi Multivar
  • Garaža:Beograd
  • Trgovina:+14

Posted 14 May 2011 - 11:20 PM

@ Plamenni
Hvala na savetu drugar ali nije to u pitanju.
Nedavno sam kontrolisao rolnice i varijator. Rolnice su odlične za razliku od varijatora koji me nije baš oduševio. Naime, varijator je serijski (china) pa je kvalitet drži vodu... :) U jednom kanalu, na samom kraju (vrhu) jedna rolnica je napravila udubljenje kao da je neko sa boka čuknuo čekićem i urezao u zid kanala, što je nemoguće ali tako izgleda. Malo sam se bojao da to ne stvori ekscentričnost i po..be nešto dalje u motoru ali sam rešio da guram tako iz razloga što mi se ne osećaju trzaju pri ubrzavanju i startu, kao ni reuravnotežen zvuk motora pri radu. Inače su kanali čisti i dobri (nisu pojedeni).

menjaj ti to i videces da ce zvuk da nestane ;)
  • 0

Jede Djilere i Sere Malagutije

http://www.skuteri.org/forum/index.php?/topic/10988-keeway-hurricane/

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users