Jump to content

Photo
- - - - -

Suzuki An125

• This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#1 BlaBlaBla

BlaBlaBla

Serijala

• Members
  • 54 posts
  • Skuter:Suzuki an125
  • Garaža:Pancevo

Posted 16 June 2011 - 09:08 PM

Licna Karta:

Marka:Suzuki
Model: an125
God: 2007(Prva reg. 2010)
CC:124
Kw:6,5

Dakle, kao sto vidite, rec je o Suzukiju, koji je nov placen 1150e sa novim koferom i ugradnjom.

Sta se desava ovde?
Pa ovako, motor je kupljen u MIMOTU u BGD, sasvim slucajno, poslednji model koji je ostao u Srbiji(navodno ), i naravno kad sam video cenu, malo probao, raspitao se, i shvatio da za te pare bolje necu naci, kupim.

Rec jeste o Suzukiju, ima papire, iskopao sam malo informacija na Googlu, nisam nasao mnogo, ali rec je valjda o Kinezima, pravljenim za Azijsko trzise (). Naravno sve to ima neki standarad jer ipak je Label:SUZUKI, pa je sad vec. provereno bolji od svakog kineza, bar sa kojim sam se ja susreo, i za kog sam ja cuo. Presao sam 1800km sa njim za godinu i 3 meseca, sto i nije mnogo, bar za mene (Sa proslim skuterom sam prelazio 5k po sezoni, 50cc Hyosung, i dalje radi i dalje se vozi, a ima 20000 na cajgeru, i 5 godina, a samo svecice menjane, cak ni rolnice nisam dirao(mada bih mogao, ali ja ga ne vozim vise)), jer nisam imao dozvolu vise od pola godine ( Auto skole, guzva itd... -.-), i za vreme koje ga vozim, desilo se par stvari:

1. Pao sam sa drugarom u krivini, iz razloga sto je kreten skakao po zadnjem sedistu, plus je bilo prasnjavo, iiiii DUP, al' srecom nismo isli mnogo brzo(Citaj mozda 5km, jer je put grozan, bukvalno nije bio pod gasom), i nije vecih ostecenja bilo osim ogrebotina sa desne strane motora na koju je pao, i tom duzinom se vide sitne ogrebotine. Pitanje vezano za ovo, kako da eleminisem te ogrebotine, i kod koga bih to mogao da odnesem da mi sredi, ovako na vasu preporuku, i naravno cena? (Slike ispod.)

2. Pre zime nisam izvadio akumuator, vec samo skinuo kleme(Kreten.), i svestan sam da bi trebao da se napuni, ali mi el. paljenje, nefuncijonise od tad, tj. cuje se ono trrrrrrrrrrk, a svetla i zmigavci rade, dok el. paljenje ne radi. Mada cinjenica je da je akumulator zreo za punjenje, tako da moram da navatm nekoga ko ima punjac sto pre da bih znao u cemu je problem. Inace ako nije do akumulatora, do cega bi moglo biti?

3. Danas sam bas resio problem jedan. Skuter se prvo poceo gasiti, kad nije pod gasom, pa sam mu ja podigio ler, i tako zezao se sa time, dok nisam video da mu jedno crevo puklo skroz, i to sto vodi i gde treba da vodi, ne vodi. Pa sam odsekao taj deo i spojio, i sad radi super. U svom tom procesu, primetio sam da postoji jedno crevce koje ne vodi nikuda, tj nepovezano je, a ja ne mogu da nadjem gde bi trebalo da bude, ako treba da bude. (Opet slika dole)

I eto, to je to, gledacu sledece godine da prodam ovaj skuter, nadam se da ce sve biti kako je i sada, pa cu dobiti siguran sam za njega 1000e bar, jer realno nov je, i bice odradjen servis kao i svake sezone, i sve funkcionalan je u potrpunosti( tj. bice TVRDIM jer sam Hard Core perfekcionista ), pa cu kupiti neki manji auto, da se zezam malo sa njim.

Inace, opsti utisci voznje, zaboravih da dodam, dosta udoban, i stvoren za grad, ubrzanje, odlicno, od 0 do 60 konstantno vuce ko lud, 70, 80, vec malo slabije, na otvorenom, oko 70, 80 mu je idealno, mada ga nisam terao, na neko preterano duze trase.

Eto, toliko od mene, evo malo slika(Malo su vece, pa otvorite u posebnom prozoru) :

Slika Ogrebotina

Crevce koje ne vodi nikud

Slika Skutera 1

Slika Skutera 2

Oba skutera
  • 0

#2 BojmeNS

BojmeNS

Debeli Preduzetnik

• Forum Manijak
  • 2,139 posts
  • Garaža:Fiat Stilo SW 1.9 JTD 115ks
  • Trgovina:+1

Posted 17 June 2011 - 09:22 AM

to crevce je za visak goriva ili tako nesto....
  • 0

#3 BlaBlaBla

BlaBlaBla

Serijala

• Members
  • 54 posts

Posted 17 June 2011 - 09:39 AM

Pa je l treba da bude spojeno negde ili ne? :D
  • 0

#4 BojmeNS

BojmeNS

Debeli Preduzetnik

• Forum Manijak
  • 2,139 posts
  • Garaža:Fiat Stilo SW 1.9 JTD 115ks
  • Trgovina:+1

Posted 17 June 2011 - 09:41 AM

spojena ti je ona jednim krajem za karburator ;)
  • 0

#5 BlaBlaBla

BlaBlaBla

Serijala

• Members
  • 54 posts

Posted 17 June 2011 - 11:32 AM

Aham. Shvatam, hvala. :)

Inace, neki komentar jos, ili odgovor na neko drugo pitnje, sta mislite uopste o motoru, da li ste nekad culi ili videli slicni, ja sam video jedan kod pravnog u BGdu, crni, ne znam da l je iz Bgda, ili ne, ali to je za sad jedini kojeg sam ja video, imao je valjda 7k na cajgeru. :)
  • 0

#6 BlaBlaBla

BlaBlaBla

Serijala

• Members
  • 54 posts

Posted 17 June 2011 - 07:17 PM

Evo, nesto sam malo izguglao na netu o skutu. :D

http://www.thescoote...-battle?start=2
  • 0

#7 razvigor

razvigor

High End

• Forum Manijak
  • 902 posts
  • Skuter:aprilia area 51/aprilia sr 50 stealth
  • Garaža:pancevo

Posted 17 June 2011 - 09:25 PM

to slepo crevo je odusak,kao i na kolima,samo sto je na kolima zakacen ispod karoserije,pa ga vecina ljudi nije ni videla,naravno ko ima kola sa karbom..nista ne diraj,sve je na svom mestu,samo crevce treba da bude na dole,tj. da ima slobodan pad.
  • 0

#8 NeverWalkAlone

NeverWalkAlone

Serijala

• Members
  • 11 posts
  • Skuter:Suzuki An 125hk
  • Garaža:Smederevo

Posted 17 June 2011 - 09:53 PM

imam i ja isti skut.videcu kod mene gde stoji to crevo.javljam ti sutra
  • 0

#9 BlaBlaBla

BlaBlaBla

Serijala

• Members
  • 54 posts

Posted 18 June 2011 - 01:32 AM

Ozbiljno? Kul. Hvala :D

Koliko si presao ? Si imao jos neke probleme ili slicno? :D
  • 0

#10 NeverWalkAlone

NeverWalkAlone

Serijala

• Members
  • 11 posts

Posted 18 June 2011 - 09:50 AM

crevce povuci jos kroz ono i izvuci ga dokle moze to ti je za izbcivanje goriva .presao sam 5800km ali imam mnogo lose iskustvo radjena mu je jednom generalna jer mi zaribo nisam sipao ulje .posto sam radio generalnu u ovlascenom servisu odrali su me .ali i kad su uradili to su lose uzbrdo nesto krci kod glave kad stignem do 80kmh nesto se cuje u dekli .i trosi mi 1l ulja na 1000km
  • 0

#11 BlaBlaBla

BlaBlaBla

Serijala

• Members
  • 54 posts

Posted 18 June 2011 - 09:54 AM

Au brate, pa sto ne pazis na ulje... Ja gledam bukvalno na svake 2 nedelje, imas tamo ispod ono, nagnes ga malo, i proveris. :(

Ne znam, mene lepo sluzi, lepo ide za sad, ima nekih nekvalitenih delova, kao ta crevca, posto su meni popucala, ali to se bar lako menja, a za sad videcemo ostalo. Sto se tice struje, gore sam napisao da imam problem, ide u pon. da se napuni akumulator, ali verovatno je to, zato sto sam(istina dok je bio vruc), uspeo da ga upalim preko alnasera, kad sam bio na dijagnostici, tako da verovatno samo nema struje.

Si ti imao nekih problema sa strujom?

E ljudi, sta kazete na ovo?

Razmisljao sam da uradim nesto, sto moze brzo da se zavrsi, da po mogucnosti traje, bude jeftino, a da vizuelno promeni skuter, iiiiiiii ja tu naidjem na folije koje lepe taxisti na svoja kola umesto farbanja, itd... naravno oni to placaju oko 400e, tako nesto, a meni bi trebalo mozda sta znam 1 kvadratni metar, ili 2, ne bitno, to ne moze da bude mnogo, a vidim po forumima da neki ljudi su to sami lepili(po kolima), pa mozda budu dobre volje pa mi pomognu da zalepimo.

E sad me zanima, da li je neko imao iskustva sa ovim folijama na skuterima(plastika), a ne motorima gde je metal itd... i sta mislite o ovome?

Mislio sam nesto ovako da uradim, moja boja je skroz crvena, a vidite ovaj crveni:

http://www.suzukicyc...&srt=model_year

Edited by BlaBlaBla, 18 June 2011 - 09:56 AM.

• 0

#12 NeverWalkAlone

NeverWalkAlone

Serijala

• Members
  • 11 posts

Posted 18 June 2011 - 09:57 AM

problema sa strujom nisam imao.kolko si ga najbrze vozio ja sam po skali 105
  • 0

#13 BlaBlaBla

BlaBlaBla

Serijala

• Members
  • 54 posts

Posted 18 June 2011 - 10:06 AM

Moj je tako nesto, bilo je iznad 105 malo, ali samo jednom sam ga punio, i nikad vise. :D

Si isao sa njim na neke duze relacije ovako?
  • 0

#14 NeverWalkAlone

NeverWalkAlone

Serijala

• Members
  • 11 posts

Posted 18 June 2011 - 10:09 AM

isao sam na relaciji od 50km bulja mi utrnela i posto nikad ne proveravam ulje kad sam se vracao crkao mi
  • 0

#15 BlaBlaBla

BlaBlaBla

Serijala

• Members
  • 54 posts

Posted 18 June 2011 - 10:15 AM

Haha. Smor. :D

Ja sam isao do Bele Crkve, 80km ,bez problema, stao sam jednom, i ono, komforno mi je bilo, s obzirom da sam sa 50cc, seo na njega super mi je bilo. :D

Koliko si ga platio inace ?
  • 0

#16 NeverWalkAlone

NeverWalkAlone

Serijala

• Members
  • 11 posts

Posted 18 June 2011 - 10:20 AM

1300e 2008god .prodacu ga sledece godine i uzecu yamahu aerox.nzm kolko cu da uzmem zbog generalne sto sam mu radio
  • 0

#17 BlaBlaBla

BlaBlaBla

Serijala

• Members
  • 54 posts

Posted 18 June 2011 - 10:24 AM

Ja sam 1150 sa sve koferom. :D

Pa bogme, tu si ga zajeb'o... Ja sledece sto uzimam, nazalost su kola, prodajem ga sledece sezone, i zbog prakticnosti, i obaveza uzimam auto.

Volim ja i kola, al motor je motor, al' oba ne mogu da imam tako da ono... al jednog dana bice tu i kralj skutera Burgman 650 u garazi, cekace me! :D
  • 0

#18 NeverWalkAlone

NeverWalkAlone

Serijala

• Members
  • 11 posts

Posted 18 June 2011 - 10:32 AM

al si imao ti nekih vezih problema sem struje
  • 0

#19 BlaBlaBla

BlaBlaBla

Serijala

• Members
  • 54 posts

Posted 18 June 2011 - 10:45 AM

Pa, osim struje, za koju sam ja izgleda kriv sto nisam punio akumulator za vreme zime, i ovih crevca koja su mi ispucala, problema nije bilo... Motor pali iz prve, radi ko sat, tako da ja sam zadovoljan. Nervira me samo sto kad stoji duze, tipa 4,5 dana, trebam da ga verglam na kurbli 10 puta da bi upalio, ali ako se vozi, svaki dan, ili svaki drugi, nema problema.

Hteo bih samo da podsetim, ako neko zna kako, mogu da resim problem broj 1. u prvom postu, i ako neko zna da radi sa folijama za kola, koje sam naveo par postova gore, nek se javi. :D
  • 0

#20 BlaBlaBla

BlaBlaBla

Serijala

• Members
  • 54 posts

Posted 19 June 2011 - 01:40 PM

Ljudi, zanima me, da li mu ovo dodaje neke konjske snage ili samo zvuk? 4T je, zato pitam?

Edited by BlaBlaBla, 19 June 2011 - 01:40 PM.

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users