Jump to content

Photo
- - - - -

STA JA OVDE RADIM POGRESNO ???

• This topic is locked This topic is locked
16 replies to this topic

#1 Igoritza

Igoritza

Serijala

• Members
  • 51 posts

Posted 12 October 2011 - 12:00 PM

Izvinjavam se sto se derem, ali pi*dim uzasno! uvek se oko svega sam ucim, i trudim se da sve ako ne mogu da popravim, pitam onog sa vise znanja, i onda sam nadjem resenje, a ako bas ne nadjem, vidim JEDNOM i skapiram.

e, sad pokusavam da vratim deklo nazad na skuter u pitanju je 4T 50ccm skuter, i slomilo se deklo sto drzi kurblu.

zavario sam to kod prijatelja sto ima aparat za Alu varenje, i sada sam SVE lepo sastavio i nece. evo slike:

unutrasnjost (ne znam kako se zovu ova dva, levo ovaj zupcanik, i desno je valjda varijator, pomoc ?? )

Posted Image

isto to, odozgor:

Posted Image

dajte mi objasnite, sta je ovo malo, iznad ovog zupcanika, sto se u opste ni ne hvata na zupcanik ? izvadio sam ga, video da se podize po potrebi, valjda ima mehanizam, al mi nije jasno kako se podize, sobzirom da kad se kais vrti u radu skutera, ovo malo sranjce se povlaci na unutra

kurbla iz dekla:

Posted Image

apsolutno sam ubedjen da sam ja ovde sve lepo namestio. kad stisnem prstom ovo malo sto treba da legne i da zavrti, i povucem kurblu, sve radi normalno. to sto je opruga ziljava, kapiram da nije problem, jer sam na netu nasao oko 100 slika kurble, i svima stoji tako ziljavo, poenta je da je zategnuta, a dal "leti" levo desno, nije problem

e al evo ga problem - kad stavim deklo, sa sve kurblom, nazad - ono krchka. krchka u smislu da kurbla nece nazad, a nesto je sprecava. ujedno i kada se upali motor, krece da reze kao nenormalan (nesto se o nesto otire) sto sam nazalost shvatio na pogresan nacin, ali na svu srecu, svi zubi na svemu su ostali okej, odnosno neoblajznuli.

nemam pojma sta je, i zasto sve radi dobro (kais se rola lepo bez dekla, kurbla radi lepo kad se ne stavi deklo) ali kad stavim, ono reze, i nece da radi normalno.

jel mozete da mi kazete gde ja to gresim, i da li postoji opcija da je nesto sto nisam uzeo u razmatranje uzrok problema ? (unutar agregata, ili sta vec)

hvala u napred, poludecu ako ne namestim ovo danas!
  • 0

#2 pakleni vozac

pakleni vozac

Turpija

• Forum Manijak
  • 276 posts
  • Skuter:Peugeot speedfight 2
  • Cilindar:Malossi replica 70 LC
  • Auspuh:Stage 6 Pro Replica hrom
  • Karburator:Dellorto TNT 19mm
  • Kvačilo:Malossi Delta clutch
  • Variomat:Malossi
  • Garaža:Novi Beograd

Posted 12 October 2011 - 01:35 PM

levo ti je varijator a desno kvacilo,da znas ;) pa lepo nacentriraj da legne dekl na bendiks,bendiks ti je ovo malo sto ima zubcanike i stoji iznad varijatora. :EVERYD~323:
  • 0

#3 Igoritza

Igoritza

Serijala

• Members
  • 51 posts

Posted 12 October 2011 - 01:50 PM

skapirao sam problem, samo mi treba jedan savet -

ocigledno je sada meni, da izmedju kandze kurble (ovo malo sto zavrti) i bendiksa treba da stoji feder, koji ne da kandzi da ostane da bendiks reze po njoj, kad se motor upali. e sad - mene zanima, kako se tacno zove taj feder, i da li ce da obavlja posao bilo koja druga opruga, koju bih eventualno sam stavio .. ?
  • 0

#4 DejaM

DejaM

Turpija

• Forum Manijak
  • 150 posts

Posted 12 October 2011 - 06:46 PM

Lose postavljena opruga na polu mesecu.Samim tim on ti nije lepo ni legao i usao je u dekli.Vidis i sam da se opruga uvila ispod polumeseca pa on nije lepo usao do kraja
  • 0

#5 markoni28

markoni28

Serijala

• Members
  • 23 posts
  • Skuter:Yamaha Aerox
  • Cilindar:43mm
  • Auspuh:Tecnigas Trek
  • Karburator:Motoforce 17.5
  • Kvačilo:Motoforce race
  • Variomat:Stage 6 Sport Pro
  • Garaža:Subotica

Posted 13 October 2011 - 10:20 AM

Ako je uspeo da ubaci zeger/osigurac sa druge strane/ iza kurble/ onda je to ok. Mada se i meni cini da to nije dobro sklopljeno.
  • 0

#6 pakleni vozac

pakleni vozac

Turpija

• Forum Manijak
  • 276 posts

Posted 13 October 2011 - 11:22 AM

cini se i meni da je lose sklopljeno......druze nerasturaj glavu idi u prvi servis za skutere i odnesi im dekl i sredice ti ;)
  • 0

#7 Igoritza

Igoritza

Serijala

• Members
  • 51 posts

Posted 13 October 2011 - 04:15 PM

u pravu ste, do opruge kurble je bilo, sklopio sam lepo sad, treba da zasrafim deklo, samo me interesuje - treba li mazivo ? kapiram da mora da se mete malo tovatne masti, samo u kojoj meri ? stavicu taman tolko da mehanizam radi, a da ne dodje slucajno do curenja na kandzu kurble, a vi mi napisite dal sam ispravno, ionako skinuh to deklo preko 20 puta do sad, dok sam pokusav'o ... :)
  • 0

#8 Igoritza

Igoritza

Serijala

• Members
  • 51 posts

Posted 13 October 2011 - 08:54 PM

reze i dalje .. upali, radi, ali bruji, i ocigledno da smeta, jer skuter ne moze preko 40 na sat (ima kit, treba da ide 70)

jel moguce da j do dihtunga ? dihtung pravi razliku nekih 1-2mm, nije valjda do toga .. ? ostavio sam stari dihtung, trebalo bi da su sve mere u redu, sad zaista ne razumem zasto reze kandza kurble u bendiks na varijatoru ..
  • 0

#9 DejaM

DejaM

Turpija

• Forum Manijak
  • 150 posts

Posted 13 October 2011 - 10:38 PM

Jesi li stavio podlosku pa zeger osigurac sa spoljne strane.Ako nisi kada upalis motor,polumesec se uvuce unutra i reze po ventilatoru.
  • 0

#10 Igoritza

Igoritza

Serijala

• Members
  • 51 posts

Posted 14 October 2011 - 01:43 AM

stavljen osigurac, to sam uradio. zapravo sam morao da sasechem maticu (umesto celog kruga, sad lici na pacman-a) jer je var napravio malo udebljanje koje je smetalo, da bi osigurac legao. sve je sad onako kako bi trebalo da bude, a opet malo recka.

sve kao ovde sto pise:

Posted Image

dakle, ne znam vise sta je problem, stavljen osigurac, stavljeno sve u mesto, dihtung je tu, doduse stari, ali bez obzira bi trebao da pravi daljinsku razliku, bendikz na varijatoru je lepo zavrnut .. da poludi covek!
  • 0

#11 DejaM

DejaM

Turpija

• Forum Manijak
  • 150 posts

Posted 14 October 2011 - 07:00 PM

Daj sliku sa spoljne strane,gde se vidi taj var
  • 0

#12 mongoose

mongoose

Base tuning

• Forum Manijak
  • 129 posts
  • Skuter:Orion Fantom 4T
  • Cilindar:Kineski 72cc kit
  • Auspuh:Serijala
  • Radilica:Serijala
  • Karburator:Serijala-adaptiran i ispoliran usis na 18mm
  • Kvačilo:Serijala
  • Variomat:Kina
  • Garaža:Pančevo

Posted 15 October 2011 - 10:33 AM

Mozda je i polumesec krivo zavaren pa gura tu "kandzu" tj. zupcanik kurble ka varijatoru? Mozda da nadjes nekog drugara sa skuterom pa da prepakujes od njega kurblu cisto da budes siguran da nije do toga? Nije nov polumesec ni jeftin, 1400 kinti... http://shop.motobike.../prod_1408.html

Edited by mongoose, 15 October 2011 - 10:37 AM.

• 0
Posted Image

#13 pakleni vozac

pakleni vozac

Turpija

• Forum Manijak
  • 276 posts

Posted 15 October 2011 - 11:32 AM

cinimi se da su ti lose to zavarili...pa nemoze da legne od vara :smokelots:
  • 0

#14 Igoritza

Igoritza

Serijala

• Members
  • 51 posts

Posted 15 October 2011 - 02:31 PM

Polumesec nije varen, varen je samo krug na deklu, u koji legne polumesec, a lik koji mi je vario je pod lenjir namestao bukvalno. onako kako je puklo deklo, ostali su "rifovi" pukotine u koji je legao lom, i onda smo ga zavarili. jedino sto strci su budzice od vara, koje ne smetaju, malopre proverih.

ostaje mi jedno shasavo reshenje, a to je - dva dihtunga, jedan na drugi. to je nekih sve ukupno 3 milimetra, ako i tad bude krenulo da reze, ima da shutnem skuter u savu.
  • 0

#15 DejaM

DejaM

Turpija

• Forum Manijak
  • 150 posts

Posted 15 October 2011 - 06:48 PM

stavljen osigurac, to sam uradio. zapravo sam morao da sasechem maticu (umesto celog kruga, sad lici na pacman-a) jer je var napravio malo udebljanje koje je smetalo, da bi osigurac legao. sve je sad onako kako bi trebalo da bude, a opet malo recka.

sve kao ovde sto pise:

Posted Image

dakle, ne znam vise sta je problem, stavljen osigurac, stavljeno sve u mesto, dihtung je tu, doduse stari, ali bez obzira bi trebao da pravi daljinsku razliku, bendikz na varijatoru je lepo zavrnut .. da poludi covek!

Cekaj,stavio si maticu...gde?!Stala matica,jer nije mogao osigurac?Daj slikaj to sa spoljne strane,osovinu polumeseca sto izlazi sa sve pacman-om
  • 0

#16 Igoritza

Igoritza

Serijala

• Members
  • 51 posts

Posted 15 October 2011 - 08:18 PM

sutra, mrak mi je sad u garazi, a malerise me vestacko svetlo opasno. stali su i osigurac i matica, kako treba, samo je matica presechena za 3-4 milimetra, nije 360' nego je 300'
  • 0

#17 Igoritza

Igoritza

Serijala

• Members
  • 51 posts

Posted 23 October 2011 - 06:09 AM

Update -

stavio sam matice na improvizovanom dihtungu od gume koji sam napravio, da odvojim, pa sam probao sa razlicitim debljinama matica - nije do kandze. kandza ne udara u Bendiks, nesto drugo nije u redu. na 2mm dihtungu + 1mm debljina matice - hvata bendiks, na 2mm dihtungu + 3mm debljina matice - ne hvata bendiks. znaci da je 2mm+1mm dobra kombinacija, ali nesto "krchka" unutra i ne znam sta je problem ...

prilikom prvobitnog skidanja dekla, spao mi je filter vazduha skroz, pa sam ga vratio, u korektan polozaj, ali sve i da nema filtera vazduha, ne verujem da bi to moglo da bude problem, pa da krchka. osim ako nije usisao kamen, sto ne verujem.

sta jos moze naopako da krene prilikom skidanja dekla ? jel sam mogao da pomerim varijator, jel moguce da bendiks alansera ne legne lepo, sta jos moze da bude ?

necu da idem uservis, ocu sam da naucim, zato pitam ovde, izvinjavam se sto davim sa ovime ..

na drugom skuteru, koji imam, Sprint F-Vision, skidao sam deklo takodje, jer je oblajznula kurbla, pa sam umesto da kupujem novi polumesec, na strugu napravio "soket" koji prolazi kroz kurblu i drzac kurble, i ubo sam sraf jacine 8. u medjuvremenu sam skapirao koliko je bolji mehanizam na toj GY6 varijanti:

Posted Image

ovo bi i dete umelo da namesti. a ovaj 50ccm, sto ima glup sistem, covece..

Edited by Igoritza, 23 October 2011 - 06:10 AM.

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users