Jump to content

Recommended Posts

Ali opet zasto samo na 50cc stavljaju vazdusno hladjenje? mislim ima kineza i po 200cc pa ih vazduh hladi nego pitam za ove markirane. :D

liberty 125 je npr vazdusno :D

meni je kycmo 4t 250ccm vodeno hladjenje...

liberty 125 je npr vazdusno :D

Jedan u 100000

meni je kycmo 4t 250ccm vodeno hladjenje...

Ali 250cc meni nije jasno zasto voi 50cc su ac :D

U offu smo :D 

RunnerSP verovatno da je 4t rox tezi od 2t rox-a a zamisli koliko bi bio tezi kada bi mu dodao hladnjak creva bocu za antifriz a i tezi bi mu bio cilindar. Opet kazem 4t vazdusnjak se bolje hladi od 2t vazdusnjaka 1. sto sam vec rekao nema mnogo obrtata sto znaci i da se manje greje. 2. Opet sam vec rekao hladi ga i ulje. 4t sa vodenim hladjenjdm bi samo izgubio performanse. Vodeno hladjenje mu nije potrebno zbog gore navedenih razloga. 4t su slabiji od 2t agregata ali to nadomestava dosta veci obrtni monenat od 2t motora ali mu je zbog toga manja krajnja. Kada sve oduzmem i saberem vec vidim da ce 4t rox naci svoje mesto kod stuntera uz modifikacije prenosa bice to skut koji je za stunt dusu dao.

RunnerSP verovatno da je 4t rox tezi od 2t rox-a a zamisli koliko bi bio tezi kada bi mu dodao hladnjak creva bocu za antifriz a i tezi bi mu bio cilindar. Opet kazem 4t vazdusnjak se bolje hladi od 2t vazdusnjaka 1. sto sam vec rekao nema mnogo obrtata sto znaci i da se manje greje. 2. Opet sam vec rekao hladi ga i ulje. 4t sa vodenim hladjenjdm bi samo izgubio performanse. Vodeno hladjenje mu nije potrebno zbog gore navedenih razloga. 4t su slabiji od 2t agregata ali to nadomestava dosta veci obrtni monenat od 2t motora ali mu je zbog toga manja krajnja. Kada sve oduzmem i saberem vec vidim da ce 4t rox naci svoje mesto kod stuntera uz modifikacije prenosa bice to skut koji je za stunt dusu dao.

koja glupost...

• Upvote 2

2t i 4t imaju isti broj obrtaja samo sto 4t ima duplo manji radni takt jer smesu pali u svakom drugom taktu. dosta masina 4t jacih imaju vazdusno hladjenje, recimo tenera itd itd...

• Upvote 1

onda ti smrsaj pa ce ici jos bolje i gume naduvaj na 3 bara i poskidaj plastike...prvi put cujem da je bolje ac od lc zbog nekih stinih dodatnih delova...

• Upvote 1

bolje nemoj pisati nista ,nego sto pises nebuloze.taj ceo sistem ima svega par kila ako to utice na performanse onda oke! i objasni mi molim te kako neka vazdusara sa vecom radnom temp koja varira,moze da ima bolje  performanse od neke vodenjare koja drzi konstantnu temp i na toj temp daje najbolje performanse ?   :010105~36: 
muhi ,cuces jos svasta  :120105~420:

hehe... dobro momcii. Ivane poslusacu tvoj savet necu vise uopste pisati, a da ste me shvatili pre bukvalno jeste. Niste shvatili kontekst onoga sto sam napisao. Ja jednostavno mislim da je aerox 4t bolji sa vazdusnim hladjenjem nego sto bi bio aerox 4t sa vodenim. 

Aerox 3 je izbačen još letos u 2T varijanti, znači biće isti po izgledu za 2014-tu samo u 4T varijanti i vazdušara.

Za mene je dodatan nepotrebna dezina gubitak performanisi.

Onaj ko hoće performanse neće sigurno kupiti 4t 50cc (osim ako ne planira da radi swap ili veći cilindar).

• Upvote 1

oni ce propasti.nista piaggio nastavlja i dalje sa dominacijom.ovi su sami sebe dotukli.

Zar vi mislite da oni ne plaćaju stručnjake za tržište?Da su izračunali da neće zaraditi ne bi ni pravili 4t varijatnu.

Medju slabijima su sto se ponude i noviteta tice. Taj dizajn roxa nisu menjali toliko godina..Dosadio je i Bogu i narodu. Konacno su se setili, ali mnoge taj dizajn nije odusevio. To rade da bi napravili maaalo fleksibilniju ponudu, a ne da bude striktno 2t (kod roxa) i to je to.

A i zna se da mnogi kupuju 4t masine zbog manje potrosnje, tu nema sta.. 

da zbog manje protosnje koje se bukvalno gleda samo u srbiji. sigurno nece neki sto ide na pijacu sa skuterom dati 2500e za 4t roxa nego ce kupiti kineza 4t i sa njim ici na pijacu. a mogu misliti koliko ove napolju zanim potrosnja skutercica.msm da 4t rox u srbiji nece biti vidjen osim na sajmovima i katalozima.

Pa jbg Muhi. Mi moramo po svemu da se izdvajamo. Cene svega rastu, a plate ce biti snizene od januara, nove nam godine... Nije cudo sto ima jos modela koji nisu ni videli Srbiju, niti ce.

Po meni je onda ok i honda nsc 50,isto 4t a cena oko 2000e...

problem kod nas su PARE, u švajcarskoj njega za pola mesečne plate kupiš dok kod nas skoro za godinu... tu je ta razlika zašto neki modeli neće zaživeti kod nas...

jednostavno nemamo mi tih mogućnosti da kupimo nešto tako ´´skupo´´.....

ne pričam samo o srbiji već i o skoro svim balkanskim državama..

• Upvote 2

U Svajcarskoj za jednu mjesecnu platu kupis skuter i uradis tuning :)

Edited by Stefan p
  • Upvote 1

• Trenutno čita   0 members

No registered users viewing this page.