Jump to content
dobri87

Problem glupih postova

Recommended Posts

Samo ti mastaj o tome :L

Sent from Tetris 99999in1 using Tapatalk

samo ti spamuj, posivece te kastum kao ti mene  :lol:   evo necu vise da spamujem obrcavam..... zilke pobrisi ovo  :)

Drago mi je da je neko startovao temu o ovome, ali ima stvari oko kojih se ne slažem.

Dečko koji je 2002 godište, koji je otvorio temu o svom skuteru i radio čuning od skutera sa LE diodama, farbao gumu i slično, je popio bananu ?

Neću reći zar je zabranjeno biti glup, nego ako je dovoljno neiskusan i ne zna šta radi zar mora da ga zafrkavamo i na kraju dođe da je on ustvari kriv za sve, pa Bože zašto je se rodio ?

Krenulo je sa diodama koje je lijepio kao blesav, i umjesto da mu ukažemo na grešku, krenuo je SPAM i bodrenje da kasapi skuter do besvijesti.

Kasnije je farbao sprejom, pa deklu, pa ovo ono...da bi na kraju, vjerovatno dečko izgubljen u vremenu i prostoru, tj. okruženju , ofarbao gumu.

Pa su počele one fore, ''sa naljepnicama xyz ide brže'', ja mislim da je ovo nešto što je davnoo bilo zanimljivo, da me jeza obuhvata koliko je više glupo postalo.

Po meni, član DjordjeJ nije trebao dobit nikakvu sankciju, osim što je rekao Stefannu da je glup, a kamoli da dobije ban.

Gori smo mi mnogo puta ;)

Ja mislim da je zilke njega oznacio isto kao spamera i zabranio mu je piskaranje po forumu vrv nije dobio stalni ban...... Slazem se sa tobom nije samo on kriv :)

Ubuduće će svako ko počne u nekoj temi da offuje ili spamuje biti 'kažnjen' warn-om, a ko ne prestane vodiće ka priprevenim udaljavanjima sa foruma, a kasnije i za stalno.

Isto važi i za sve koji pišu nebulozne postove koji ničemu ne doprinose u datoj temi.

Ne zato što glumimo neki zakon već da se forum ne bi pretvorio u smeće gde se korisne informacije ne mogu pronaći zbog gomile gluposti.

Tu je Chat kao i Smaranje pa neka se piše šta hoće.

Naravno nikome se neće raditi iza leđa ili sakrivati, ko god od admin/mod tima preduzme neku meru moraće javno da obavesti sve članove u temi predviđenoj za to, ili će i njemu biti skinuta titula, Svi smo ravnopravni ovde.

Upravo tako. 

Ja se u potpunosti slažem s unbeatableom, ne daj Bože da ja svom bratu koji je godinu dana mladji od njega dam skuter, sprejove u ruke i opleti, pa on bi od njega napravio splet crtanih filmova, strave i užasa!

Ja sam namjerno objavio svoju ''zakrečenu'' gumu, jer mi ga je iskreno žao i sve sam se kanio da napišem neki post da se uozbilje i ukažu mu savjete i pomoć. Po meni, njegovu temu treba da otključate i da date pravo autorima tema da brišu postove u temama, jer dosta je njih koji strašno off-uju.. Takodje i DusanD, ja nemam ništa protiv tebe, šta više pričali smo i tebi sam rekao koje greške da ne ponavljaš, ali ljudi ovo je forum za skutere i druženje naravno, a ne da se regaš ovde samo da bi se zezao.. Bez uvrede, samo sam rekao kako jeste.. 

dobrimax, svaka čast na ideji za otvaranje ove teme, jer je i krajnje vrijeme bilo da se o ovome polemiše. 

• Upvote 2

Francuz u pravu si potpuno...
Ali uglavnom su sve teme da tako kazem otvorene za svaki deo skutera i sve je prilicno jasno objasnjeno tako da je ostalo jedino da se izmislja topla voda,u vidu customovanja raznoraznih delova i slicno...
Shvatam ja i tebe ti si tu 7 god i svi mi po koju,ali dosta nove decurlije koji su happy sta god da vide kao ovaj DusanD koji se popalio svaku temu brboce i blebeta STRASNE gluposti ne znam iz kog razloga,kad vidim njegov post najezim se.
Ogranicite dnevno po 1 post pa da vidis kako ce da pazi sta pise i gde...
Nista licno i uvredljivo,samo jedan deo mog misljenja ...

• Upvote 2

Ima istine u vecini postova.. Na forumu sam od 15 juna 2006. godine.. Iste godine u februaru je osnovan forum i svega sam se nacitao i nagledao. Upoznao mnogo starih clanova foruma, koji nisu tu jer ih ne zanimaju vise dvotockasi.

Tada sam imao bas malo znanja i postavljao glupa pitanja, otvarao teme itd. Svake godine dolazi jedna takva generacija koja bi da sazna vise ili dobije konkretan odgovor na pitanje, a generalno ih mrzi da pronadju odgovore u temama i onda odmah otvaraju novu. Slazem se da su takve stvari tolerisane, mada nisu trebale i nece biti u buduce.

Necu da govorim o "zlatnim", "crnim", "crvenim" ili "belim" clanovima, ali forum nema tajni u odredjenom delu u kome se pljuje po pojedinim clanovima ili na nacionalnoj osnovi, a da ne pominjem i pljuvanje po ljudima sa kojima si na "DE SII BRATEEEEE, RODJEEENIIII" kada ih sretnes.. Ne znam za ostale, ali meni takvo drustvo ne prija, ma koliko "znanja" da ima.. Ovde cu se zaustaviti. Ko je takav kao covek, neka uziva u takvom drustvu ;)

A na forumu ce svakako biti promena i duplikati tema ce odmah biti obrisani, uz opomenu clanu koji je istu otvorio.

Nema skrivenih radnji i slicno, a sve sto neko iz admin & mod tima radi, se moze proveriti u svakom trenutku. Tako da, ako ja uradim nesto sto nije u skladu sa pravilima ili drugima iza ledja, bicu sankcionisan i postajem obican clan. Molim lepo. 

Hvala na kritikama, prihvacene su, a upucene su sa razlogom. Nastojacemo da sve navedene probleme resimo u sto kracem periodu, a o promenama cete dobiti obavestenje u temi namenjenoj za to.

Ako neko ima jos neku kritiku ili predlog, neka napise... :EV012E~130:

• Upvote 1

osnovni predlog da se ne gleda broj postova, nego broj zahvalnica, to je daleko relevantnije za status svakog clana. tada nece gledati da lupaju sto vise, nego da pisu nesto korisno.

mozda uvesti ogranicenja za nove clanove, da mogu da pisu samo u odredjenim sekcijama, tu mogu da zatraze pomoc, ukaze im se na gradivo koje mora da se procita, i slicno, pa kad dobiju dozvolu jer su se primerno ponasali, onda da mogu da otvore i garazu, i projekat, da komentarisu, itd...

• Upvote 2

Odvojenost komentara od projekta je mnogo dobra stvar jer bi inace bilo nemoguce procitati pojedine projekte. :)
A iz projekta moze dosta da se vidi i nauci, najbolja stvar je sto se kace linkovi za komentare nakon svega sto se uradi, i onda kad ti nesto nije jasno preko linka odmah odes na stranicu komentara koji su vezani za taj post...

• Upvote 2

Moj prijedlog je da npr. odredite nekoga iz admin&mod tima ili klasičnog forumaša i da svakom novoregistrovanom članu upute jednu poruku ili u inbox ili u temi za dobrodošlicu, takodje dodajem iz prethodnog posta da svaki vlasnik teme ima pravo da obriše neku objavu koju smatra kao neadekvatnu i članovima kao što su DusanD i ostali odredite određeni broj postova koji mogu da objavljuju i dozvolite im samo da udju u faq i tamo će naći 90% odgovora.. :)

Ne treba se niko odredjivati, moze se ukljuciti da automatski po registraciji dobijaju odredjenu poruku u inbox ;)

Послато са Xperia Mini уз помоћ Тапатока

Pa eto ja sam samo naveo svoj primjer.

Automessage prilikom registrovanja novih članova postoji. TU sam uz dobrodošlicu stavio link ka osnovnom korišćenju foruma.

Ako u toj poruci bude bilo kakav duži tekst, budimo relani, niko ga neće čitati samo će izaći iz poruke.

Zato sam se trudio da bude što sažetije i da sadrži najbitnije.

Podtitule su isključivo vezane za broj postova i to je tako fixno, a broj postova se može isključiti, kako u određenim podforumima tako i za ceo forum.

Ali zašto bi to radili zbog pojedinaca? Jednostavno ko god bude pisao bespotrebne komentare će biti od sad kažnjavam warn-ovima, a ako ni to ne pomaže - udaljavanje sa foruma.

• Upvote 2

To je to, nema mnogo priče, bilo ta je bilo, par glupih postova, idemo dalje !
Jedva cekam da nabavim kakvo skuterće, biće projekta, a i sezona kreće, doći će sve na staro ;)

Nisam ni ja za to da se ukida broj postova... Al nebi bilo lose u temama za predstavljanje mozda iskljuciti brojanje postova, jer tu ove novajlije nabijaju postove kao blentavi... Isto onako kako je u temi smaranje iskljuceno, ako se ne varam...

Послато са Xperia Mini уз помоћ Тапатока

Nisam pratio temu od ovog "DjordjeJ", nisam bio na forumu par nedelja, sad sam pregledao sve i izvristao sam, malo ste i preterali mozda, klinac je itd mogli ste lepo da mu objasnite sta treba da radi, kako da farba itd,(ako ga zaustavi pandur prebice ga sto je farbao gume haha) nema veze on ce to videti posle sta je uradio pa ce sam sebi da se smeje, isto tako nisam komentarisao clana "DusanD" koji je pricao razne gluposti, zbog takvih clanova forum izgleda kao neka sprdnja... Nije da prozivam vas nesto, samo je lose da se sprdamo na racun nekih klinaca koji tek trebaju da uce...  Sad idemo dalje, resite sve to, pa da se vozimo svi zajedno ! I nemoj da mi zamerite ako sam pogresio negde iz kafane sam dosao pravo na forum haha :)

• Trenutno čita   0 members

No registered users viewing this page.