Jump to content
bax

Symply Sym 50 4t

Recommended Posts

bax    1

Sad sam video ima tih vizira za 70 evra u inostranstvu, mada ako bi se toliko puno usporio skutercic, koji je ionako vec dosta spor, nista nisam uradio :)

Za sada ce da padne utopljavanje sa jaknicama...

$(KGrHqV,!h0FBI4rpqbQBQT0fJ(w,Q~~60_35.J

bax    1

JA sam na njemu dobio zute tablice, i jos uvek ga vozim na potvrdu.

Platio 6500 din  za registraciju, posto su stare tablice istekle.

Ono sto mi jos nije najasnije, posto ja imam stari roze PSP, kao i roze staru dozvolu za B kategoriju (vazecu, polagano pre 20ak godina), da li ja mogu sa njima da vozim ovaj skuter?

Edited by bax

milan77n    1

Ti si polagao po starom zakonu i možeš da voziš sa B kategorijom, obrati pažnju kad budeš menjao za novu da ti samo upišu sve kategorije između ostalog AM ta je mopede do 50cc. Ima još nekih za traktor, motokultivator ...

bax    1

Nista nisam uradio sa curenjem ulja, i dalje curi.

Nisam zalio kintu, isao sam kao kod "dobrog" majstora, platio dosta vise nego sto mi je drugi trazio,i opet nista...

bax    1

Zadnje merenje potrosnje, oko 3,2l po BG.

E sad sto se tice ovog curenja, posto nikako da nadjem ovog "majstora", malo da se konsultujem sa vama.

Uradio sam sliku mog motora, doduse slika je sa uputstva za popravke.

Posto sam sad malo postao svestan sta tu ima od delova, tj kako sta izgleda.

Ono sto mi ne ide u glavu, je da je moj motor masatan nekako sa vrha, tj ceo je umazan,

Zaokruzio sam crveno, ulje se sliva nekako ispod tog srebrnastog valljka koji je tik iznad motora, sa gornje-desne-zadnje strane.

Cak je i taj srebrnasti  valjak sav umascen.

Ono sto mi dalje nije jasno, kakve veze ima dihtung glave, sa pozicijom koja je meni nauljena, on je valjda ka napred pozicioniran, bar na ovij slici, tj, na prednjem je kraju ...

Daleko od dela gde je meni sad motor musav, mada je i pre popravke to bila najgora zona, sad doduse manje masti i bar ne kaplje, samo je umazan...

Sta tu moze da masti?

Pozdrav :)

screenshot-at-2015-06-08.png

Edited by bax

bax    1

Definitivno mi je potrosnja oko 3 l-3,2 l, sa time sam zadovoljan.

Presao sam oko 400km.

Zanima me jos jedna stvar, oseti se kao neki mali luft kad stisnem prednju kocnicu i cimkam motor ka napred, osetio sam to i u voznji, ali ovako ga izazovem...

Gledao sam tocak, on mi deluje ok.

Kako je reseno vezivanje viljuske za upravljac, da li tu ima nesto sto moze da se otpusti, tj. dotegne ?

Sta bi jos mogao da prekontrolisem, povodom te stvari?

Sto se ulja tice, dok cekam da navatam majstora, kao da je na odmoru, skuter vozim i dalje, i izgleda da svaki put kad obrisem masan trag ulja, sledeci put mnogo manje ima.

I dalje sumnjam, da se to staro razmazuje, od vetra i toplote, pratim to jos neko vreme, ako je pretpostavka dobra, na kraju se nece vise nista razmazivati...

Sa motora vise nista ne kaplje, samo se ta masna fleka, siri...

Edited by bax

bax    1

Presao sam oko 600km, tako da sam brojcanik okrenuo na 4000km.

U medjuvremenu, zamenio sam ulje i ocistio sam filter (mrezicu )ulja, bilo je malo opiljaka, .

Uzeo sam Nipon ulje 10w40, za nekih 800 kinti.

Sto se tice curenja, nije bilo neko uocljivije, i ne kaplje vise nista sa motora, tako da cepam dalje.

Posetio sam i majstora, kaze da je sve ok, da je tu bio neki dzep, gde je zaostalo ulje...

Potrosnja je oko 3l, kad vozim iole duze ture(10km), i malo zagrejem masinu.

Imao sam problem sa puknutom plastikom ispod sedista, njega sam jesio tako sto sa te rascepe, posvezao vezanicama, tako da je i to reseno.

Vec sam se navikao na motorcic, i stvarno uzivam u voznji, pogotovo po ovom toplom vremenu :)

Imao sam jedan ekces kad nije hteo da upali, burazer mi je rekao da se to i pre nekad desavalo, i da mu on malo doda nogom na kurblu, pa onda posel par kurblanja kresne.

Edited by bax

bax    1

Presao sam oko 1000 km sa novim uljem, nije primecena bitnija potorsnja ulja.

lepo se vozim i dalje, imam par problemcica, pa mozda neko ima koji savet :)

kad makina dobro pokisne, a malo problem da se upali, ali tek sutradan, pa malo dize verglam dok ne sastavi. Ono par minuta...

druga stvar, primecujem da ima knedlu kad se naglo doda gas, on grokne, pa krene da dize obrtaje, to je jos pre nego li krene, u voznji je sve normalno.

Da li pali varijanta sa vodicama za ciscenje ubrizgavanja koje se kupuju za automobile, onaj wins i sl., ili nesto drugo da se proba?  

pozdrav svima!

bax    1

Evo prolazi druga sezona kako se druzim sa Symplijem.

Skoro sam zamenio pogonski kais koji je pukao na 6500km, i stavio novi original,  iskuter se preporodio, porasla mu je maksimalna bezina, i mnogo tecnije ide.

Jos nesto, zveknuo mi je aku, jedva pali, i to ako se vozi svaki dan.

Stavio sam neku bateriju, za alarm  kamere, koja ima iste karakteristike 12v, 7ah, (fabricka je imala 6ah) sad krese ko lud, sad ne znam koliko ima smisla da to ostavim kao trajno resenje....

Mozda je neko probao vec?

BTW gledao sam napon punjenja, ide oko 14-15v, kad se nabije u obrtaje.

Bata_Ns    455

Baterija kao baterija. Zahteva potrošača koji joj neće iskriviti ćelije i punjenje koje je neće spaliti. Ako su uslovi ispunjeni - vozi. Premda se ja uvek pridržavam nekih "propisanih" stvari jer kad karabudž krene da crkava onda jedno vuče drugo i glavoboljama nikad kraja...

bax    1

Presao sam sa masinicom oko 8000km, stvarno sam se nauzivao sa njim, zanima me sem ove zamene ulja na 3000km, jel treba jos nesto zameniti na ovoj kilometrazi?

Kais sam menjao pre 1000km.

Inace sa baterijom od UPS vozim skuter vec 1god... 

Edited by bax
  • Upvote 1

@bax Zdravo druže. :EVDB00~132: 

Ako si mu menjao ulje u motoru na 3000 kilometara, ne bi bilo loše i sad na 8000 kilometara da mu sipaš novo ulje i da mu staviš novi filter za ulje. Jesi mu merio nivo ulja u motoru? :)

Ako imaš filter za gorivo, ne bi bilo loše i njega da zameniš jer ipak si dosta prešao. :)

Što kaže, kolega @milan77n, svećicu i filter za vazduh očisti, ako je potrebno zameni ih novim. :) 

Možeš i rolnice da mu staviš nove ako su mu stare istrošene previše. :D  

To sa baterijom za kamere je izgleda tvoj novi izum, čim voziš već godinu dana. :D 

Pozdrav i svako dobro. :EV012E~130:

nenadlaza    216

nema on filter ulja on je u srafu za ispustanje ulja ko901085.jpg eventualo moze se stavi parce magneta unutra da skuplja opiljke samo liberti ima sita i to 125cc.ovo se turi u rupu za ispustanje ulja i navrne cep i to je to.Ja bi preporucio svima koji voze 4t da sipaju oko 5ml resursa za ulje za nedaj boze da se desi da se ostane bez ulja ili zaboravi da se promeni ima i za prenose i zupcanike nije mnogo skupo a dobra je stvar imaga na bubanj potoku i u autoradnjama evo sajt ;http://www.resurs-srbija.com/

Edited by nenadlaza

@nenadlaza Svaka čast za kolegijalnost:D 

Ovaj link za Resurs ulja je zlata vredan. :D

nenadlaza    216

ja to kupio pre 7god. i jos mi traje sipase tek nakon 5-7 zamene ulja to vazi za skuter verovatno i za kola.u 4t sipo oko5ml a ad samo u reduktor tu ide oko 3ml mali spric i teraj.

@nenadlaza Dobra je to stvar za preventivu pa i ovako da se koristi. :EVERYD~323: 

Vidim na sajtu imaju bogat i zanimljiv izbor ulja i maziva:D

bax    1

Cao ponovo svima, hvala na odgovorima :) ., pravi ste drugari :)

:clapW3:

Elem da rezimiram. Ulje menjam na svake  3000km(po knjizici), uzmem lepo ono Ipon 10w40 za 4t skutere, i ocistim mrezasti filter, bude tu par opiljaka.

Potrosnja ulja mozda postoji neka, ali recimo ne primeti se posle prvih 1000km...

Inace redovno ja to bacim pogled, na nivo ulja ,kocionu tecnost sam isto zamenio ove godine.

Baterija za kamere, radi bez greske, celu godinu vec :)  Dakle prezivela je i zimu i praznjenje od stajanja u garazi...

E sad znaci filtere za vazduh nikad nisam pipao, a ni svecicu.

Najlakse mi je da zamenim tu svecicu, ako je vreme, ne znam jel treba da je cistim, ono kao sa smirglicom :)

Inace skuter radi bez ikakvih problema, sto ce reci ne boli me glava...

Ali pred sledecu sezonu, mogu malo da ga pocastim sa par delica, ionako je cisto zadovoljstvo na njemu :)

Inace brzina koju moze da razvije je ispod 70km/h po njegovom saticu, veriovatno oko 60 u praksi...

Edited by bax

@bax Nema na čemu, druže. :EV012E~130: Tu smo... :D 

Dobro je što kontrolišeš nivo ulja u motoru, tako i treba. :EVERYD~323: 

Filter za vazduh bi trebao da očistiš ili da kupiš novi, zavisi koliko ti je zaprljan filter. :)

Svećicu možeš lagano šmirglom da očistiš, a ako je potrebno i nju da zameniš novom, zavisi kolika je potrošenost elektroda na svećici. :)  

To je odlična brzina za tvoj skuter, za uživanciju je super! :EVERYD~323:

bax    1

Ovih dana cu pogledati filter vazduha, kao i svecicu, pa cu da slikam stanje :)

A sta je sa ovim?

12 Transmission oil R Replacement for every 5000KM(5 Months)

Edited by bax

@bax 

4 hours ago, bax said:

A sta je sa ovim?

12 Transmission oil R Replacement for every 5000KM(5 Months)

To ti je transmisiono ulje za menjač koje se menja na svakih 5000 kilometara. :)

3 hours ago, bax said:

Pa onda i to da se zameni?

@bax Imaš pozadi kod zadnjeg točka onaj mali merač pa proveri nivo ulja i boju ulja, ali posle lepo zavrni čep kad budeš vraćao nazad. :)

Kad se menja ulje u menjaču onda mora da se izbaci staro pa da se sipa novo, ali ne smeš da prepuniš menjač uljem da ti ne bi probio ležaj zadnjeg točka, to bi trebalo da ti piše u fabričkom uputstvu koliko ml ulja staje u tvoj menjač, negde je 60 ml, negde 70 ml, zavisi od menjača. ;)

Kad izbacuješ staro ulje prvo malo upali motor da radi da bi ugrejao to ulje, zatim ugasi motor, i posle odšrafiš šraf za ispuštanje ulja koji se nalazi ispod menjača pored zadnjeg točka i ispustiš ulje u neku posudu. :) I posle zašrafiš taj šraf za ispuštanje ulja i doliješ novo ulje ali ne skroz nego do odredjene granice,i zaviješ čep i to ti je to. :D 

Ako ti je dobro ulje u menjaču i imaš dobar nivo onda nema potrebe da ga menjaš. :D

Edited by Stelle_Stalker

nenadlaza    216

treba smo otkucati na YT tutorijal (ako se ne upre prstom u sraf gotovo totalna blokada)

Edited by nenadlaza
  • Like 1

• Trenutno čita   0 members

No registered users viewing this page.