Jump to content
Sign in to follow this  
Andreja Yamaha ^_^

4t Peugeot v clic 47mm

Recommended Posts

Nzm koju diznu da stavim na peugeot v clic koji na sebi ima fabricku diznu ,rms gljivu manju,47mm klip i fabricke ventile
Motor trenutno ide ,od kad sam stavio gljivu ide isto kao i pre ali vidim da moze jos da se izvuce iz toga ,posebno kada stigne veca glava i kad se malo poradi oko auspuha i prenosa
Motor ide oko 75 na ravnom bez nekih problema,po satu laze nekih 2km/h ,kad se savije moze i do 80nekako da dogura i to mu je
On koristi diznu m5 ili se mozda varam??
Ja po nekim preporukama bi treba oda stavim diznu 88,90,92 :D
Molim za savet....

Ovako ,radi se o Peugeot v clic-u koji na sebi ima nekih 14000km sve ukupno a sa novim cilindrom oko 3000 i mogu da kazem da sam zadovoljan.
Motor sam mislio da menjam i sve i onda sam uzeo veci a ovaj ostavio za sebe i svasta ponesto raduckam jer zelim da razbijem predrasude za 4t.Hocu da dokazem da moze iz takvog malise da se izvuce dovoljno snage i brutalan zvuk :D
Imam u planu dosta toga ali sve se polako ostvaruje:Dnigde se ne zuri
trenutno na sebi ima:
-klip 47mm
-rolnice 5,5g
-gljivu manju rms 45stepeni
-auspuh razbusen kroz rupu burgijom samo(bio jednom otvaran samo na kraju ali neuspesno otvore)
-prenos fabricki ostalo
-ventili prestelovani
-skinute sve moguce blokade
-stavljena najsira moguca guma koja moze da stane bez podizaca amortizera 110_80-10 SAVA
-sportske rucice haris project
-Dekla ishromirana(donekle mora jos ivice i nepristupacna mesta jer je dosta zeznuta za poliranje)
-i jos mnogo sitnica
Motor trenutno ide 75,kad se savije do 80 po satu koji laze 2 km h -provereno
Na motoru se izivljavam maksimalno i narocito mi sluzi za na zadnji koji sam usavrsio -uskoro klip na yt ssamo da se sakupe jos neki klipovi i da se sve preradi da bude vrhunski
SLIKE USKORO
Vreme se iskvarilo skroz i motor za par dana ide na sto u planu:
Glava sa ventilima ,bregasta BGM
dizna karburatora
Da se nadje gramaza za rolnice mzd ostane i ova
da se auspuh otvori i izvadi sve iz njega ,samo jedna sipka da se stavi ,imam tacno negde zapisano promer koji treba da bude
Farbanje komplet CRNO,CRNE FELNE,BLOK,PREDNJA VILJUSKA i prepravljanje plastika malo poliesterom _da se igramo malo da to lici na nesto
Podizac amortizera str8 60mm crni
Centralna opruga i oprugice
Provera menjaca
Zamena svih dihtunga
PRednji disk koji je kriv i unagrdjen (plocice imam nove RMS)trenutno vozim sa jednom hahah i ne kocim prednjom
Zadnji zamenjeni pre oko 500km
Zdnja stopka da se preradi diodama sa sve zmigavcima,vec imam nesto u planu i msm da ce da bude brutalno
Akumulator,trenutno imam od jugicca u gepeku i presao sa njim mng kilometarai ne bi ga menja ni za sta ali nemam  mesta koje mi je potrebno
i jos mnogo toga,vremenom cu se prisecati i dodavati :D
Ima predrasudi da se razbiju ,vec su se razbili jer sam nahranio vec nekoliko 2t firmiranih skutera i sve 4t :D

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/s720x720/12241745_1074957632514906_274159686278753309_n.jpg?oh=a35c7cde65487c25a169f4209f5c7ce3&oe=56ACE3BD

• Upvote 1

Sve će da ti bude oprošteno kada središ tu prednju kočnicu. Nemoj da glava bude jeftinija od pločica :EV9A87~127:

Inače su te predrasude već razbijene po sistemu "koliko para toliko i muzike" ali svakako vožnja 4t turpije ima svoje čari...

p.s. spojio sam ti teme jer nema potrebe za svako pitanje otvarati novu.

Kada je garaža u pitanju, preglednosti radi, jedan motor = jedna tema... Tako da, da, otvori novu za taj motor. :)

Sign in to follow this  

• Trenutno čita   0 members

No registered users viewing this page.