Jump to content
Sign in to follow this  
rire96

Yamaha SR125

Recommended Posts

rire96    9

Pozdrav društvo! :EVDB00~132:

Eh, vidim da nema nigdje za ovaj moped tema, pa rekoh da je pokrenem. 
Poznaje li neku tematiku ovog motora, predlozi, žalbe, održavanje, brzina? :D
Trenutno sam u fazi da kupim sebi ovu Yamahu, pošto se to ovde u BiH nađe jeftino, za nekih 300€(1989god), a ja volim što starije to izdržljivije, ispravite me ako se varam? :CLINTE~136::lol:
Ovako gledajući to nije nešto velik motor za mene od 1.95 i 95-100kg, ali bih mogao da posluži za gradsku vožnju, ne duže relacije(i tu me ispravite)!? :D

Pa hajde de, da vas čujem. :D Svaki komentar je dobrodošao ! :welcome
To je taj! :Dea0fca1f3ecdd9e650c3ac09aa2afe92--yamaha
Živeli!!  :EV012E~130:

Edited by rire96
  • Like 1

@rire96 Rire, nemoj nikad da sumnjaš u Yamahu! :D 

Japanci su mnogo izdržljiviji i kvalitetni, od najstarijeg pa do najnovijeg modela koji oni naprave, a naročito ovi stariji legendarni modeli. :D 

Ovo je model 4T od 125 kubika sa vazdušnim hladjenjem, i mislim da se ona proizvodila još od 1982. godine pa sve do 2003. godine. :) 

Imala je i verzija od 250 kubika, to je SR 250 i još jača verzija koja se sada trenutno proizvodi, a to je SR 400:D 

Sa ovim motorom možeš da putuješ i ideš gde god hoćeš. :D Ne znam da li si primetio, ali kod ovog motora ti imaš žičane felne sa žbicama, a njih moraš često da šteluješ i kontrolišeš, jer to je motocikl a ne bicikla. :ROFL_C~15:

Samo postoji jedan problem, a to su delovi za ovaj model motora jer ipak je ovo redak model Yamahe, i mislim da ih na Balkanu jako slabo i malo ima... :D Jedino da nabavljaš original delove iz inostranstva, ili da kupuješ kod nas original delove od ovlašćenih Yamahinih dilera, ili da pak pronalaziš negde polovne delove za nju... ;) 

Imaj na umu i to da delovi nisu baš jeftini, bilo da su novi ili polovni, iako je ovo dosta stariji model. ;) 

Ako baš voliš ovakve modele nejkid motora, moja preporuka ti je Yamaha YBR 125. To je dosta mladji motor i vrlo kvalitetan, moj drug je imao takav i nikad ga nije izdao, vrlo je zahvalan za održavanje. :)  Čak je i Keeway kopirao ovaj Yamahin model YBR 125... :D

ybr125.jpg 

Živeli, Rire! :EV012E~130:

Edited by Stelle_Stalker

rire96    9

@Stelle_Stalker  Nikad sumnja! :D

Da, da od 1983 se proizvode. 

Moram da priznam da u BiH ima samo jedna na prodaju "online" SR250, a čovek je cijeni 3500KM(1250€) 1983godište, pokušao od nje da napravi cafe racer, ali nije mu se dalo.. :lol:

Joj brate, jesam skontao te žice, odma mi je kroz glavu prošlo kako to srediti, pa reko nema šta, zamijeniti felge hahahaha :ROFL_C~15:

Što se tiče dijelova, po Ebay-u ima da ga komplet zamijenim(mislim na dijelove) u nekim realnim cijenama sa Free International Shipping, ali ovde u Doboju takođe ima Yamaha centar, pretežno prodaju Maxi skutere, pa pretpostavljam da mogu da nabave dio za SR125. Tako da sam još u fazi gdje da se prelomim. :D

Hmm nije toliko loše, mada se pita novčanik :arg:  :th_cry:

Jesi ti ili neko video ovu SR125 uživo, nekako mi malen izgleda za mene :bajs:

Haj' Ž :EV012E~130:

• Upvote 1

@rire96 To i kažem, jako ih malo ima na Balkanu. :D 

Uf, to moraš da paziš kad naručuješ preko interneta jer mogu da ti debelo naplate carinu na te delove bez obzira što je Free Shipping:D

Svaki ovlašćeni Yamahin diler ima elektronski katalog u bazi podataka sa delovima, i uvek sve može da se poruči, ali cene novih i originalnih delova su itekako velike, naravno, super je da imaš nove i originalne delove, tako da nemoj da se iznenadiš. :D 

Jesam, video sam je nekoliko puta na moto skupovima u mom kraju, i nije nešto gabaritan i težak motor. Jedan čovek koji živi u mom gradu je dovezao iz Švajcarske takvu, i vozio je jedno kratko vreme i posle je prodao. :D Ovako je niska i uzana, podseća malo na čoper ili neki manji nejkid motor, ali je lep motor. :D 

Trenutno u Srbiji ih ima tri u oglasima. :D

rire96    9

@Stelle_Stalker Da b'ate, drug je naručivao sebi isto tako i ja mislim da je moga da se ujede za dupe da bi se ujeo.. Opržilo ga masno, nije se raspitao prije nego što je naručio. 

A to se podrazumijeva da je skupo, u to valjda čovjek svjesno ulazi. Ulazi li? :129E2D~119: :ROFL_C~15:

Nešto je sva minijaturna, ali hajde vidjećemo još šta i kako :D

Ovde možda nekih 10 da ima.. 

Sign in to follow this  

• Trenutno čita   0 members

No registered users viewing this page.