Jump to content
Sign in to follow this  
driftboris

puknuta plastika na repu , preporuka

Recommended Posts

driftboris    69

pozdrav narode, nije me bilo odavno ovde i dosta se toga izmenilo :D kupih juce sprint max 125 i ima dosta toga raditi na njemu ali za pocetak ono najbtinije. 

plastika na repu je pukla kao na slici i dvoumim se da li da sredim to poliester setom znaci vuna i smola ili da kupim dvokomponenti lepak namenjen za to i sa onom mreziocom za zidove  sa unutrasnje strane a mozda i napred.. ako neko imao vec ovaj problem ne znam koliko smola i vuna izdrzavaju vibracije pa da ne pukne to opet hm ?

capture045-20170903.jpg

Edited by driftboris

@driftboris Zdravo druže. :EV012E~130:

Neka je sa srećom sa novim skuterom i da uživaš sa njim u vožnji. :EVERYD~323:

Ako je to ABS plastika na njemu, ne bi bilo loše da se uradi sa dvokomponentnim lepkom i mrežicom. :) 

Mrežica deluje kao dobar i stabilan fiksator za plastiku. :D  

Znam da poliester set koriste i za plastiku, i za branike na automobilima, i za čamce, itd... :D

Ali bitno je samo da je kvalitetna smola ako budeš radio sa poliester set-om, da kad jednom premažeš smolom preko vune, da nema više problema. :D 

Ne bi trebala da puca plastika ako bi radio poliester set-om, samo bi morao da budeš pažljiv prilikom montiranja oklopa na skuter, jer ipak je taj oklop repariran.

Pozdrav druže. :EVDB00~132:

driftboris    69
8 minutes ago, Stelle_Stalker said:

@driftboris Zdravo druže. :EV012E~130:

Neka je sa srećom sa novim skuterom i da uživaš sa njim u vožnji. :EVERYD~323:

Ako je to ABS plastika na njemu, ne bi bilo loše da se uradi sa dvokomponentnim lepkom i mrežicom. :) 

Mrežica deluje kao dobar i stabilan fiksator za plastiku. :D  

Znam da poliester set koriste i za plastiku, i za branike na automobilima, i za čamce, itd... :D

Ali bitno je samo da je kvalitetna smola ako budeš radio sa poliester set-om, da kad jednom premažeš smolom preko vune, da nema više problema. :D 

Ne bi trebala da puca plastika ako bi radio poliester set-om, samo bi morao da budeš pažljiv prilikom montiranja oklopa na skuter, jer ipak je taj oklop repariran.

Pozdrav druže. :EVDB00~132:

HVALA ! :)

nije problem montiranje i to ne bi trebalo tad da pukne , samo zbog vibracije ne znam..

koja je tvoja preporuka ako vec ima iskustva s tim ? 

@driftboris Ja i drugar smo pre dosta godina radili na njegovoj Yamahi TZR 50 reparaciju oklopa sa poliester set-om. :D I dobro je to ispalo, ali sa malom većom količinom smole jer je to ipak ABS plastika, pa smo to posle malo oblikovali i ošmirglali, ofarbali i nije bilo problema. :D 

On je bio doneo iz Austrije taj poliester set, ali ne mogu tačno da se setim koji je proizvođač bio u pitanju, i stvarno smo to kvalitetno i lepo odradili. :D 

Ma bez greške. :EVERYD~323:

Nije ti loša i ova varijanta sa dvokomponentnim lepkom ali opet pitanje je koliki je vek trajanja svega toga, jer ipak je to reparacija oklopa i ne postoji neka garancija koliko će sve to da izdrži vibracije. :) 

Naravno, bitna je i grupa kojoj pripada plastika, da li je to ABS plastika ili neka druga vrsta plastike, trebalo bi da piše na tvom oklopu sa unutrašnje strane oklopa. ;)

Postoji još bolja varijanta, a to je varenje ABS plastike, s tim što bi morao skuter da voziš kod majstora koji se bavi izradom i krpljenjem plastika, da ti to specijalnim elektrodama za posebnu vrstu plastike zavari, to je malo komplikovana procedura i malo više košta, ali je dobra stvar. :D  

Edited by Stelle_Stalker

Sign in to follow this  

• Trenutno čita   0 members

No registered users viewing this page.