Jump to content
Sign in to follow this  
goja71

Kymco Agility 50cc 4T

Recommended Posts

goja71    5

Trebalo bi da za par dana kupim nov Agility 4T i interesuje me ukratko razradjivanje motora i koje ulje da mu sipam na prvom servisu, a koje posle,  jer izgleda ide jedno ulje u vremenu razrade motora, a posle drugo.

Edited by goja71

IVEK    2

Ovako druze,

ako vec kupujes nov motor trebalo bi da ga teras u ovlasceni servis, to kakvo ce ulje da se sipaju brinu oni u servisu, kolko ja znam. 

Takodje oni garantuju za sve sto je u vezi sa ispravnoscu motora i delova (potrosnog materijala) stavljeno kod njih. Tvoje je da sipas gorivo i uzivas u voznji pozzz 

• Upvote 1

@goja71 Tvoj skuter je nov i samim tim je u garanciji ako si ga kupio kod ovlašćenog prodavca. Što kaže kolega @IVEK, trebao bi da ga održavaš za početak u ovlašćenom servisu, jer garancija ti važi samo dok motor održavaš u ovlašćenom servisu, to je politika fabrike i prodavaca pa je zato važna garancija:D 

Ako baš želiš, možeš i sam da ga održavaš ako imaš dovoljno adekvatnog znanja oko održavanja motora, ali svako samostalno održavanje novog motora prekida garanciju i gubiš pravo na garanciju kod ovlašćenog servisera:) 

Za početak, motor se razradjuje prvih 1000-1500 kilometara. Izbegavaj samo da voziš motor pod punim gasom i maksimalnom brzinom dok se ne razradi za tih 1000-1500 kilometara, ne bi trebao i da opterećuješ motor nekim teretom ili suvozačem kako se ne bi dodatno forsirala mašina. :) 

Takodje, kad god startuješ motor za početak ga pustiš da radi 2-3 minuta u mestu da ugreje ulje, i to bez turiranja i dodavanja gasa dok je hladan. Dobićeš uz nov motor i njegovu servisnu knjižicu i prateću dokumentaciju pa bi bilo dobro da to malo izučiš i upoznaš se sa svojim skuterom, jer ima dosta toga što ti fabrika preporučuje za tvoj skuter. ;) 

Prvo ulje u motoru koje imaš služi za razradjivanje motora i to je mineralno ulje, a posle 1000-1500 kilometara razradjivanja sipaš mu ulje koje fabrika preporučuje:)

Full sintetika je najbolja za podmazivanje u motoru posle razradjivanja motora, ali zavisi koje ulje i sa kojom specifikacijom se koristi za tvoj motor a to najbolje možeš da vidiš u pratećoj dokumentaciji koju si dobio uz motor. ;) 

Srećno sa novim skuterom, druže. :EV012E~130:

goja71    5

Hvala vam puno. Ima serviser u Kladovu i dok je motor u garanciji idem kod njega. Dve godine je garancija tako da ce u servisu da brinu te dve godine, a posle cu ja. A sto se tice razradjivanja motora, tako cu. Polako prvih 1000km. Bez ful gasa. Trebalo bi sutra da stigne, a ako ne sutra onda u ponedljak. A ja vec nosim kacigu po kuci...:DD

• Like 1

@goja71 Nema na čemu, druže. :EV012E~130: Tu smo da pomažemo jedni drugima. :D

Haahahahaaa, ti već u elementu sa kacigom dočekuješ novi skuter po kući! :ROFL_C~15: :scooter

I treba da se raduješ i veseliš, ipak se kupuje nov motor! :D To je lep dogadjaj. :D 

Još samo da se okrene jedno prase na ražnju i da se pozovu trubači, i proslava može da počne kao u Guči:OUR_SP~133: hahaha :D

nenadlaza    216

secas se scene u filmu  secas li se doli bel malog kad vergla nogama u krevetu(polako biciklista):ROFL_C~15:

• Like 2

goja71    5

Pazi ti, ja sa troje dece u kući  šetam sa kacigom na glavi. Žena već navikla, deca navikla, jedino me maltezer gleda čudno :12385A~113:

Pozdrav svima :EV790A~131:

Edited by goja71
  • Like 1

@goja71 Hahaha! :ROFL_C~15: Onda je maltezer prvi kandidat za vožnju novim skuterom, pa će mnogo bolje da te gleda. :D :scooter  

@nenadlaza Nešo, kako se ne bih setio te scene... :ROFL_C~15: Jednom lud film, bre! :ROFL_C~15: hahaha

Pozdrav i tebi, druže. :EV012E~130:

@goja71 Hahahah, ti i kaciga ko zapeta puška čekate motor da stigne! :D 

@goja71 Super brate! :D I mi jedva čekamo da vidimo tvog novog ljubimca. :D 

nenadlaza    216

Jes razgazio kacigu  i polako bajkeru nemoj pun gas.steta sto si malo podalje da ti banemo al iz prikrajka da gledamo.

Edited by nenadlaza
  • Like 1

Sign in to follow this  

• Trenutno čita   0 members

No registered users viewing this page.