Jump to content
peravsp

Aprilia sr 50 2007 problem s auspuhom

Recommended Posts

peravsp    3

Pozdrav.

Imam problem s fabrickim auspuhom gore navedenog skutera. U pitanju je aprilia iz 2007 godine (karb). Naime, auspuh se bas dosta cuje i "zvizdi" kada se zagreje i kada dodam malo vise gasa. Interesuje me da li imate preporuku za nekog majstora koji bi mogao to da mi sredi. U sustini mi treba majstor i za druge stvari (servise itd.) ali za sada bih sredio samo auspuh. Inace sam iz Beograda (Vidikovac). 

Hvala

Edited by peravsp

nenadlaza    209

Postavi snimak to zvizdanje moze da bude od zapusenosti ili neuznam koj je spuh dal ima levak i pregradu pa tu pravi taj zvuk ili ti je mozda prigusivac sagoreo pa to radi.ja konkretno sam to radim  kako zameniti mineralnu vunu :

@peravsp Baš sam sad gledao i ne znam tačno kog bih majstora mogao da ti preporučim za Apriliju, ali kolega @Lenko je ekspert za Aprilije pa može i da ti preporuči nekog dobrog majstora za servisiranje Aprilijinih motora. :EVERYD~323:

Pozdrav Pero, druže. :EV012E~130:

peravsp    3

Videcu ovih dana, cim nadjem vremena, da napravim jedan video zapis pa da cujete o cemu se radi. Zaboravio sam da napomenem da se pomenuto "zvizdanje" cuje kada se skuter zagreje, recimo posle jedno 20 min voznje. Auspuh je inace dosta vreo i fabricki je, od "novije" aprilije. 

A sto se tice majstora, trebao bi mi jedan posten ako ih ima :D Vec sam imao lose iskustvo s jednim, a inace sam vlasnik skutera od pocetka ove godine (citaj pocetnik;) ) Odradio bih kompletan pregled. Voleo bih da mi se objektivno kaze da li se islplati ulagati itd, jer generalno treba mu malo sredjivanja pored navedenog auspuha.

Edited by peravsp

nenadlaza    209

jer auspuh iz dva dela ili iz komada a gde tacno zvizdi u kom delu 

Edited by nenadlaza

peravsp    3
13 minutes ago, nenadlaza said:

jer auspuh iz dva dela ili iz komada a gde tacno zvizdi u kom delu 

Ovakav je auspuh, slika je sa neta. Pa cini mi se da zvizdi bas na mestu gde izlaze gasovi. Da bih bio 100 posto siguran, ovih dana cu snimati i postaviti video.

myDw7wxaeEpwJXkMhk3Pnvg.jpg

nenadlaza    209

vrlo zajebato ako ne moze se odvoji prigusivac jedino sajla i busilica pa udri sajla se na vrhu pasprede.skini ti to polako i udri sajlom sigurno ima naslaga sa obe strane cisti. vidi ako je potezak onda ima naslaga. mada on ima komore kao i kod mene skupljaj pare za klasicni rezonantni auspuh.

peravsp    3
5 minutes ago, nenadlaza said:

vrlo zajebato ako ne moze se odvoji prigusivac jedino sajla i busilica pa udri sajla se na vrhu pasprede.skini ti to polako i udri sajlom sigurno ima naslaga sa obe strane cisti. vidi ako je potezak onda ima naslaga. mada on ima komore kao i kod mene skupljaj pare za klasicni rezonantni auspuh.

Ja bih rekao da se ne isplati da ga nosim kod majstora, ciscenje, secenje itd. Probacu da ga ocistim pa sta bude. Interesuje me sam zvuk rezone, da li ce biti bucniji itd, jer ovo sada je dosta bucno...Cuo sam preporuke za LV zx i technigas trek...i da li se isplati uzimati polovan ili je bolje nov

Edited by peravsp

nenadlaza    209

ako ti je serijala  onda trek a ja bi ti preporucio bullet kopija treka ja ga imam i radi odlicno na serijali  i skoro je duplo jeftiniji 

Edited by nenadlaza

peravsp    3
4 minutes ago, nenadlaza said:

ako ti je serijala  onda trek a ja bi ti preporucio bullet kopija treka ja ga imam i radi odlicno na serijali  i skoro je duplo jeftiniji 

Pod serijalom se podrazumeva da nista nije cackano? Izvini ne razumem se bas toliko u terminologiju. Rekao bih da nije. Opet prvo bih kod majstora na detaljan pregled pa onda da vidim sta mi je ciniti.  Znaci da je bolje pazariti novi.

nenadlaza    209

secenje je zajebato jer ima 2 ili 3 komore u fabrici to rade masine ja to nebi seko a i sigurno kod tebe ima katalizator da fabricki nista dirano 

peravsp    3
4 minutes ago, nenadlaza said:

secenje je zajebato jer ima 2 ili 3 komore u fabrici to rade masine ja to nebi seko a i sigurno kod tebe ima katalizator da fabricki nista dirano 

znaci ipak je nov najbolja opcija. videcu onda za taj bullet. da li ima jos neka opcija. mogu da dam do 70e za auspuh.

nenadlaza    209

imas bullet lak i hrom na kupujem prodajem  meni je bullet lak trajo oko 50 hiljada km

Edited by nenadlaza

peravsp    3
6 minutes ago, nenadlaza said:

imas bullet lak i hrom na kupujem prodajem  meni je bullet lak trajo oko 50 hiljada km

ok hvala puno

nenadlaza    209

ok pogledaj kp

@peravsp Tvoj motor je mladji model, i Aprilije uvek vrede bez obzira da li ulažeš novac ili ne. :D A zavisi i koliki je stepen ulaganja i šta sve to podrazumeva. :) 

Auspuh je standardno ulaganje i danas svaki drugi skuter ima neki aftermarket auspuh na sebi, i to malo diže vrednost motoru. ;) 

Ja bih rekao da je tvoj auspuh iz jednog dela jer su mu grane sve zavarene fabrički, pa je to kao jedan auspuh... Tu ćeš sigurno morati ili da stavljaš neki drugi auspuh kao što kaže kolega @nenadlaza ili da se malo više pomučiš pa da kasapiš auspuh i čistiš ga sajlom,  ali više se isplati da uzmeš neki aftermarket auspuh. :) 

Imš veliki izbor auspuha, imaš i nešto jeftinije varijante, imaš i malo skuplje, opet zavisi šta ti budeš hteo. ;)  

Serijala ti je naziv za fabrički/serijski model, auspuha, ili bilo kog dela motora a ako te zanima još nešto slobodno pitaj, tu smo. :D 

• Like 1

peravsp    3
Just now, Stelle_Stalker said:

@peravsp Tvoj motor je mladji model, i Aprilije uvek vrede bez obzira da li ulažeš novac ili ne. :D A zavisi i koliki je stepen ulaganja i šta sve to podrazumeva. :) 

Auspuh je standardno ulaganje i danas svaki drugi skuter ima neki aftermarket auspuh na sebi, i to malo diže vrednost motoru. ;) 

Ja bih rekao da je tvoj auspuh iz jednog dela jer su mu grane sve zavarene fabrički, pa je to kao jedan auspuh... Tu ćeš sigurno morati ili da stavljaš neki drugi auspuh kao što kaže kolega @nenadlaza ili da se malo više pomučiš pa da kasapiš auspuh i čistiš ga sajlom,  ali više se isplati da uzmeš neki aftermarket auspuh. :) 

Imš veliki izbor auspuha, imaš i nešto jeftinije varijante, imaš i malo skuplje, opet zavisi šta ti budeš hteo. ;)  

Serijala ti je naziv za fabrički/serijski model, auspuha, ili bilo kog dela motora a ako te zanima još nešto slobodno pitaj, tu smo. :D 

Hvala na objasnjenju. Pogledao sam gore navedeni bullet auspuh na kp. Oko 7.500 se krece. Interesuje me sto se tice zvuka, da li ce skuter biti malo tisi. Znam da je to ipak 2t ali bilo bi dobro da se makar malo manje cuje od ovog sada :)

• Upvote 1

nenadlaza    209

daleko je tisi al ti mozes da ga utisas jos postoji naci a ne gubis performanse  skines prigusivac i namotas zicu za sudove i vratis vunu i cao 

Edited by nenadlaza

peravsp    3
Just now, nenadlaza said:

daleko je tisi al ti mozes da ga utisas jos postoji naci a ne gubis performanse  

Ok. Ja cu u svakom slucaju postaviti snimak cim budem mogao pa da vi to lepo poslusate :D

@peravsp Nema na čemu, Pero. :EV012E~130: Tu smo da pomognemo. :D 

To je ta neka cena Bullet auspusima, i mnogo su ovako dobri. Imao sam prilike da ovako vidim Bullet auspuhe i dobro se čuju, ali sad trenutno ne znam koliko je tvoj auspuh bučan i koliko bi tebi odgovarao zvuk novog Bullet auspuha. :) 

Svakako su 2T motori malo bučni i imaju taj prepoznatljiv piskav 2T zvuk koji iritira prolaznike po gradu. :D hahaha 

Evo našao sam jedan snimak za tebe, a to je model Bullet Touring auspuh. :D 

Baš poslušaj malo. ;) 

nenadlaza    209

ja sam imao jedan pa mi izgorela pregrada neznam zasto jedva proso 50 hilj.sad trosim drugi ja sam zadovoljan za te pare i serijalu je sasvim ok koriguju se rolnice al to se vidi i teraj.

@nenadlaza Za te pare je odličan auspuh, a i dosta kvalitetan. :D

nenadlaza    209

sad je promenio ime u mtb cinimi se a taj gp je sranje imam ga tu kao rezervu zahteva da se karb podesi -stave vece dizne  i trosi vise. jedva sm mu ubo set ap i kraci je za 10 km od bulleta.

Edited by nenadlaza

@nenadlaza Ista je to firma samo drugi naziv. :D

@peravsp Najbolje vidi koji bi tebi odgovarao, i po izgledu i po zvuku. :D 

Zavisi kakav ukus imaš i šta se tebi svidja, oba modela su dobra, koji god da odabereš. ;) 

Na tebi je odluka. :D 

• Trenutno čita   0 members

No registered users viewing this page.