Jump to content
Sign in to follow this  
VerticalBird

Peugeot Jet Force c-tech 50

Recommended Posts

Da da ispala je odma cim ventivar ili ti potisnu plocu prvu sto dodje prije bolcne skines.
Znaci montiras variomat sa piksnom i onda prije ventivara stavis uz bolcnu tu platnicu.
Onda remen lijepo sidje dole,podigne se u zadnjoj remenci i dobijes bolji start iz mjesta.

dobro, druze, puno ti hvala. svakako cu probati tu varijantu cim pre i javicu sta se desilo. kazes 5 mm platnicu obicnu od srafa, tako nesto..?

i izvini, opet pitam, kada je vracen sa servisa, imao je lep start..znaci oprosti, da li je moguce da je spala u voznji? to mi nije jasno..kada smo skinuli deklu platnica je bila unutra..ja i ortak nismo znali od cega je. sve smo pregledali, igrali se sa rolnicama i nista nismo dobili. vratili na kraju sve bez te platne naravno..

i izvini, opet pitam, kada je vracen sa servisa, imao je lep start..znaci oprosti, da li je moguce da je spala u voznji? to mi nije jasno..kada smo skinuli deklu platnica je bila unutra..ja i ortak nismo znali od cega je. sve smo pregledali, igrali se sa rolnicama i nista nismo dobili. vratili na kraju sve bez te platne naravno..

da objasnim, kupio sam rolnice u razlicitim gramazama, mislio mozda su one stradale, i kais kad vec otvaram da menjam i njega. ako bude to sto ti kazes svaka cast onda.

Kod stimanja remena i rolnica najsitnija greskica mijenja bukvalno cijelo stanje stanja i setapa.To je odgovor emitovanja snage agregata na tocak koji mi inace vecinom zanemarujemo.Pa da krenem ispocetka:Transmisija -prenos sada nama zanimljiv je variomat i kvacilo.Oni su povezani remen kaisem.Snaga masine prrko opterecenog variomata rolnicama razlicite gramaze pokrece kvacilo opet razlicite mase manje ili vise nategnuto i pokrece zupcanike-tocak na koje se utrosi ta
snaga u procentima 15-30%.
U zavisnosti STA mi zelimo i koliko snage ima stimamo sami sebi set-ap.
Svi bi jak start,snagu u brdu te da idemo 100 km/h i pri tom da potrosimo par eura na sto km.
Da bi ostvarili zelje potrebno je puno para,znanja,zivaca itd.......
Za nas koji imamo nesto para i dobre volje predstoji naoruzavanje strpljenjem i vjestinama kako bi ostvarili koliko toliko dobar rezultat.Konkretno sad kod tebe doslo je do izmjene kaisa i rolnica.
Inace pri kraju-neposredno pred izmjenu mnogima zveci deklo pada krajnja brzina i cuju se razno-razni neartikulisani zvukovi iz motora.Start oslabi samo ako se kais skroz istanji pa proklizava po bolcni a u mnogo slucajeva ostane dobar padne samo krajnja 10-15 km/h.Nove rolnice opterete radilicu,obrtaji kroz ubrzanje padnu do 500-1000rpm dok sve "ne legne" na svoje mjesto.U toku zadnjeg ciklusa od mijenjanja rolni i kaisa vadi se tanenjem kaisa platnica tj.podloska koja sluzi da produzi bolcnu zavisno od sirine kaisa kako bi on kao nov sisao na 1-2 mm od nje same radi dobrog starta.Ona se tako cim ubrzanje oslabi vadi kako bi kais opet prilagodio razmaku variomata i ventivara i ostavi za naredno mijenjanje.Debljina platnice zavisi od debljine kaisa.Ukoliko se kupi dosta siri kais platnica treba biti sira i do 1,5 mm ali tada ponestaje mjesta za krunicu kurble ali tome nije mjesto za sadasnji problem.
Kada rijesimo taj problem dobili smo kais skoro da skroz lezi na bolcni a visoko da stoji u zadnjim remenicama i time dobar start i kretanje na usponu.Ako i tada nije to-to treba odvoziti nekih stotinjak km i vidjeti jeli se stanje popravilo.Ako nije ide se ka smanjenju gramaze od 0,5 gr.po jednoj a mogu se kombinovati i kombinacije 3+3(tri lakse i 3teze),recimo 3 od 7 gr.3 od 6 gr.jedna teza jedna laksa u nizu.Ovo bezveze navodim tezine.Uglavnom dobro je imati set za stimanje sto bi se reklo dok se ne "ubode" dobitna kombinacija.Kada se odredi onda kupis one za koje mislis da ti daju najbolji rezultat.
Kada rijesis taj problem preci cemo na kvacilo,centralnu oprugu i oprugice kvacila.
Za sad toliko.sretan rad ti zelim.

borise, hvala na iscrpnim odgovorima. sad sam se setio redosleda sta sam sve uradio. vratio skuter sa servisa, isao super, super start, solidna brzina. onda je krenuo onaj mraz, pokusavao sam da ga palim na kurblu i tako je zaglavio. sam sam skinuo poklopac dekle i vratio mehanizam kurble, sredio je i posle je motor upalio. verovatno je tada spala ta platna. sad, ako se skida varijator pa tek onda moze da spadne, onda stvarno ne znam. pitanje moje je, mora li da se skine varijator da bih stavio tu platnu? ako ne mora onda je to to, 1000% mi je spala tada. ako se skida varijator pa se ona postavlja onda srvarno ne znam.

Edited by VerticalBird

Mora se skinuti samo ako je pokidana sama je ispala jer taj sklop mora da je stegnut veoma jako tu su sile strasne.premjeri bolcnu tj.unutrasnji i vanjski promjer i nek ti tokar napravi takvih prstenova u raznim debljinama najbolje po jednu 0,3 pa 0,5 0,7 i 1 mm.
Pa stavljas u okolnostima kako se kais trosi prvo 0,7 pa nakon 1000 km 0,5 pa 0,2 i kad se potrosi preko 0,6-7 od odiginalnd sirine izbacis skroz i vozis dok neosjetis da proklizava prilikom starta.A to sto je ISPALA JEDINO AKO JE PREKINUTA a nemoze se bez skidanja staviti nikako.
Znam da ti je tesko skinut maticu bez pistolja ja sam improvizovao alat za skidanje ventivara-home made varijanta ali bolje odradi to jer ces se nacekati da se kais potrosi da imas dobar start mozda i 1000-1500 km

dobro, probacu to sa platnom prvo pa cu javiti. skuter ide zadnjih dana dosta brze. prijatno sam iznenadjen. u svakom slucaju hvala ti drug..javicu kad to stignem da ispitam. kad bih barem znao kolika je to matica da dam da mi se napravi par komada...

Podloske su identicne bolcni znaci kao da pravis bolcnu samo minijaturne prstenove kao kod minarelija 13/20 kineza 16/21 .
To je unutrasnja i vanjska mjera pa debljina rekao sam ti razlicitih koliko situacija sa kaisem zahtjeva

Platna ti je sigurno bila ispod puža kurble. Znaci kad skines deklo, izvuces iz lezista puž sa tri zuba, ispod ti je bila platina da ti odvoji - distancira puž od polumjeseca kurble. Tako je meni jer bi inace puž strugao po polumjesecu. A i bolje ti sjedne puž na zvjezdastu podlosku kad kurblas.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pardon, zupcanik kurble. Krivo sam napisao.
Koliko sam ja citao. Covjek je napisao da mu je ispala podloska kad mu je zastekala kurbla i kad je rastavljao je. A ne kad je skidao variomat. 4ebd99f2bd41e640510d008b2ac6507c.jpg

Ja sam imao isti slucaj i kad nisam znao otkuda je podloska pala. Kurbla mi je pocela proklizavati i izlizala je zvjezdasta podloska. Onda sam promjenio zvjezdu i stavio natrag podlosku ispod zupcanika i vise nije proklizavalo.

Covjeku remen na pola variomata lezi pa nema start sad ce se jos vise zbuniti.evo ja radim motore od 1986 i pojma nemam sta je puz

Znam gdje ti mislis da ide podloska. Ona ide do bolcne da prosiri je da remen vise sjedne dolje i da ne klizi u startu.

Da da to sam mislio jer se zalio na to a vjerovatno je ovo sto ti mislis jer bi valjda vidio podlosku pri rastavljanju varia nije zrno rize i ne bi pitao moze li sama ispasti kao na kurbli

Da da to sam mislio jer se zalio na to a vjerovatno je ovo sto ti mislis jer bi valjda vidio podlosku pri rastavljanju varia nije zrno rize i ne bi pitao moze li sama ispasti kao na kurbli

Da tako je. Tesko da bi mu sama ispala kod varia :)
Prije kod kurble kad je zastekala pa je rastavljao.

Pozdrav svima, reko da se prikljucim @VerticalBird posto imam isti skuter, ali iskustva nula :)
Juce skinuo karburator da ga ocistim procistim dizne i sve, posto je poceo da slabo (ili nikako) ide posle 20 na sat :\ Posto se sve to desilo nakon zamene svih zivih delova (rolnica, kaisa opruga itd itd) I kod majstora sve super, sve je kako treba. E sad, nakon ciscenja karburatora, vratih ga na mesto, sve kako je bilo, medjutim ne mogu da ga upalim sad, vergla ali nikako da se upali... Nisam mu stavio airbox, reko nece mu puno smetati. Da li ima neko nekih saveta, sta mu moze biti, doduse nemam pojma koji sraf tu je za stelovanje ler gasa, koji je za stelovanje ostaloga (jer ima 2 srafa), nisam ih zasrafio do kraja, ali otprilike kako je bilo. :) 
Pozdrav svima, i hvala jos jednom.

To se neradi odokativno nego sa mikropreciznoscu.smjesu sam znao danima po 2 sata stimat pa opet nije to to.
Kad ga upalis na nogare ler gas (veci sraf) zasarafi na 3-4000 rpm.mali saraf zavrni prvo do kraja pa odvrni 3 puna kruga.kad se ugrije masina smanjuj taj mali saraf sa 3 kruga prema nazad u hodu po 10-15 ° polako gdje po zvuku osjetis da najbolje radi i tad smanji ler gas na normalno oko 800 rpm.provjeri vise puta da nezadrzava visoke obrtaje prilikom vracanja gasa to je znak viska zraka.normalno sa airboxom

• Upvote 1

@Boriss 72 Izleda da je problem bio u airbox-u, kako sam ga stavio (pravilno) upalio posle 5og puta :) Izvalih koji sraf cemu sluzi :)
Ali izgleda da nije bio problem u tome, i dalje vuce nikako posle 20 km/h... Povuce odlicno, i cim krene drugom brzinom padne mu snaga :\ El zna neko sta bi to moglo biti ? Pre zamene rolnica i svega isao je super (malo slabije nego inace, zato i zamena svega) ali sada nikako... Bukvalno da te bude sramota dok te obilaze stariji ljudi sa stapom i biciklisti...

zdravo ljudi..mislim da je denis u pravu. platna je ispala 100% od kurble. sam sam skidao to prvi put i nisam ni video. kad smo se igrali sa rolnicama tad smo je videli ali je nismo vratili. medjutim nikakav problem se nije javio u vezi toga. ako to moze uticati na slabiji start skutera, zaista ne verujem. skuter ima jako dobar start kad je hladan, to sam primetio zadnja dva dana. ali sam zavrnuo sraf od smese jos malo. sad se mislim da nije karb tu problem? ljubo, ja ti ne mogu pomoci ali boris sigurno zna sta bi moglo biti tvom motoru. zasto ga ne vratis majstoru da pogleda ako je posle servisa sve pocelo?

samo da dodam da kad sam skinuo airbox da stavim novi u starom je bilo malo benzina. sad nikako da se nakanim da skinem novi i proverim da li opet ima benzina u njemu. i sta li to znaci?

Uvijek ostane benzina od povrata kad se vozi bez gasa pa vakum povuce to nek te ne brine a za ovo moram dobro skontat

Platnu bar pola mm moras stavit evo i ja sam danas stavio kais i platnicu 1 mm dok se neuhoda i ostao mi start isti.neznam kakva ti je centralna al kvacilo nisi ni skidao

Pozdrav svima, reko da se prikljucim [mention=9237]VerticalBird[/mention] posto imam isti skuter, ali iskustva nula
Juce skinuo karburator da ga ocistim procistim dizne i sve, posto je poceo da slabo (ili nikako) ide posle 20 na sat :\ Posto se sve to desilo nakon zamene svih zivih delova (rolnica, kaisa opruga itd itd) I kod majstora sve super, sve je kako treba. E sad, nakon ciscenja karburatora, vratih ga na mesto, sve kako je bilo, medjutim ne mogu da ga upalim sad, vergla ali nikako da se upali... Nisam mu stavio airbox, reko nece mu puno smetati. Da li ima neko nekih saveta, sta mu moze biti, doduse nemam pojma koji sraf tu je za stelovanje ler gasa, koji je za stelovanje ostaloga (jer ima 2 srafa), nisam ih zasrafio do kraja, ali otprilike kako je bilo.  
Pozdrav svima, i hvala jos jednom.
Ljubo otvori temu da covjeku ne spamujemo njegovu pa cemo rijesiti problem

Ako hladan cupa a ugrijan nece onda je centralna.ona se ugrije kao zvaka bude i kais propadne u polutkama ko zeton

• Upvote 1

Mozes taj sraf 36 moze i majzlom i cekicem da popustis pa francuzom odvrmes tako i zavrmes pa opet majzlom kao osiguranje.prije nego vel.maticu skroz odvrnes izmedju obje noge stavi da te centralna ne opali i tako i nabij mada je ona slaba.
Za male oprugice pinceta klijesta vidjeces sam ali ako ti krece na 4000+ ne diraj.

Mozes taj sraf 36 moze i majzlom i cekicem da popustis pa francuzom odvrmes tako i zavrmes pa opet majzlom kao osiguranje.prije nego vel.maticu skroz odvrnes izmedju obje noge stavi da te centralna ne opali i tako i nabij mada je ona slaba.
Za male oprugice pinceta klijesta vidjeces sam ali ako ti krece na 4000+ ne diraj.
Kad bi imao stegu bilo bi idealno ali moze i ovako

Sign in to follow this  

• Trenutno čita   0 members

No registered users viewing this page.