Jump to content
Sign in to follow this  
VerticalBird

Peugeot Jet Force c-tech 50

Recommended Posts

znam da ovi simptomi imaju veze kad je motor hladan i kada je napolju dosta toplo, odnosno danasnja visoka temperatura ovde kod mene. kada upalim skuter i krenem na manjem gasu ide normalno, onda kad pojacam skuter zatrokira na sekund-dva, pa ponovo primi gas pa opet trokira sekund-dva..izgubi gas.. onda proglavi i ide normalno. evo i veceras sam probao hladan, isto, na jacem gasu zatrokira, onda opet i posle normalno. vozio sam ga sad nekih 5-6 km posle toga namerno i nema nikakav problem. i ranije mi se to desilo, ali manje trokiranje pa posle zuum..danas dva puta. da napomenem da mi motor dok sam na poslu stoji uglavnom na suncu, jakom suncu i da sam danas sipao pun rezervorar goriva pa sam pomislio da je mozda benzin los?? sutra cu opet da skinem svecicu da pogledam kakva je. recite mi da li na svecici treba da stoji ona platna-podloska ili ne mora. ja sam ostavio na svecki. oprugu centralnu sam dobio i mozda je za vikend probam. to je sto se tice tromog starta skutera.

Edited by VerticalBird

Platna mora biti ona sprecava samoodvrtanje svjecice.
Trokiranje dok nema radnu temp.je znak dobre postavke karburatora sa manjim oscilacijama rada sauga

pa onda dobro, sam sam ga stelovao malo neki dan. javljam kad stavim oprugu. zivo me zanima da li je ona u pitanju. samo u prvim trenucima voznje krene dobro. posle kasni start kad predjem koji kilometar. sve mi vuce na nju, mada ne mora da znaci. u oktobru ide na servis definitivno. razmialjam da menjam i cilindar sa sve klipom i karikama. ne znam zasto ovaj majstor odmah to nije uradio kad sam mu trazio. kaze nema potrebe, dobar cilindar, moze da se vozi. iskreno, na rad motora ne mogu da se pozalim, pu pu da ne ureknem sad..samo taj start ostao da me muci.

imam bas malo vremena pa sam sad nasto uradio oko onog starta koji me muci. stavili smo oprugu 15% tvrdju od fabricke i osetilo se naglo poboljsanje ali to je trajalo nekih 10 minuta voznje. onda opet sve po starom. na kraju smo skinuli varijator i podmetnuli platnu kao sto si rekao i onda je vec za 70% bolji start. jos sam stavio rolnice 7.5 grama i za sada se cini dobro. ostaje jos da ga provrtim danas-sutra neki kilometar vise ali start je definitivno dosta bolji. opet je neki napredak. u svakom slucaju skuter saljem na jesen da decko odradi servis. zadovoljan sam sa ovim modelom i odlucio sam da ga zadrzim. nisam imao nikakav problem za ovih par meseci sem tog lenjog starta. borise, izgleda da si bio u pravu za tu platnu i kais. hvala ti puno.

da napisem cisto sta se desava u mom procesu sa skuterom i startom kad se zagreje masina. posto nemam vremena tek sam ga danas vozio duze od kada smo skinuli varijator i malo ga obradili, poturili platnu. ovo je takodje ako neko bude imao slican problem, mozda mu se nadje pri ruci tema. znaci skinuli smo varijator, jedva..jedva je sisao sa one bolcne, onaj deo sto ide tamo do kraja. onaj prvi je lako spao, onaj sa perajama. posle smo mic po mic kuckali da nekako lagano skinemo skroz. poturili platnu neku i bla bla..skutet poleti, mnogo lep osecaj posle duzeg vremena. znaci kao raketa. ali posle nekog vremena voznje kad se zagreje opet se vracamo na isto. ali definitivno je napredak kad smo cacnuli varijator. sad, ne znam stvarno sta je razlog vise. burazer rece da se ta bolcna malo pojela. i da pojurim samo taj deo ako nadjem. ne kaze da je to razlog slabog starta, ali se navodno malo pojela i varijator nije setao levo-desno koliko treba, bla bla..narucio sam malosijev multivar sa sve rolnama i centralnom oprugom koje se dobijaju uz njega. ne kazem da je to resenje ali navodno je bolje izrade, skuteru digne preformanse a i ne svidja mi se sto se ta bolcna pojela pa se plasim da jos nesto ne povuce za sobom. ne znam da li moze to da se desi, ali sta cu..lik mi je dao ispod cene nov. primetio sam da se dekla dooosta greje, mnogo je bre to vruce. cini mi se mnogo vise nego na aeroxu. citam da moze da se izbuse rupe zbog hladjenja ali to mi se ne radi. znaci prethodno smo stavili centralnu oprugu 15% tvrdju od fabricke ali nije bila nova vec koriscena. sad i to ostaje misterija koju za koju necu znati resenje dok ne stavim ovu koja dolazi uz varijaotor. ako to ne resi problem lenjog starta onda je moguce da je prosli majstor pogresio kada nije menjao i cilindar, vec samo klip i karike iako sam tada imao novca i rekao mu da ga sredi komplet i da je sad u pitanju kompresija. znaci, pali na zub, bez kurble, kad je hladan na startu hoce da poleti, kad se zagreje start bas oslabi ali skuter ide isto, do 80, i hladan i vruc. brzina i snaga mu nisu oslabile. toliko..pozdrav

ako neko ima neki predlog sta da uradim sam pre nego sto ga bacim do servisa neka javne.

Edited by VerticalBird

Polovna centralna je kao i ona stara kad se ugrije propadne kais.bolcna se ne trosi nego bronzana cahura variomata jer je od mekseg materijala i nema veze to lijevo desno sa startom ali sjebe brzo lezajeve radilice.
Deklo MORAS IZBUSIT ako hoces perfomanse i to na ulazu i ispod/iznad zadnje remenice.
Multivar je pun pogodak za sve od starta do kraja radi same konstrukcije staza.
Uz to ide i kais duzi za oko 1-1,5 cm(10-15 mm).
Klip i karike i cil.su ok dok drzi brzinu i snagu hladan i vruc.
Multivar,deklo i centralna i sve je kompletirano narednih god-dvije.

dobro. valjda nije nista sa radilicom. jel se dobija i ta bronzana platna sa multivarom? to nisam znao da pitam.

a sad moram i duzi kais??? to mi nije rekao...kako to sad da pogodim i trazim..au komplikacije..

Ma jok bolan sve je prosto ko pasulj.Platnama stimas samo po potrebi bilo kakve mogu da su a sad pazljivo poslusaj:
1,izmjeris duzinu stare bolcne i razmak od ventivara do variomata u zatvorenim polozajima i na svom i na novom.
2.izmjeris duzinu bolcne na multivaru.
Ako je duza znaci za toliko mora kais biti siri,ako je kraca onda se postavljaju stel platnice po potrebi.
3.precnik multivara je obicno 98,5 ako nije OR u tom slucaju je 102 mm,moras izmjeriti precnik svoga da vidimo koji kais treba tj.odgovara.
Naravno treba ici sa stelom rolnica radi same mase variomata a i uopste drugacije ce mijenjati prenosne odnose.
Sve ovo je sega sala uradit ali treba strpljenja i zivaca pa polako rezultat ce biti bolji sigurno.
Toliko za sad od mene.

pozdrav, drugari. da se javim. opet da napomenem da pisem ovde zato sto ce mozda nekom zatrebati nesto sa ovog posta, pa da skrati muke. moj jet force c-tech nije imao nikakvih problema sem tog lenjog starta i starta na uzbrdici koji me mesecima urnisao. reseno je tako sto je promenjeno kvacilo. skuter sam oterao konacno kod talumnog majstora, decko je super, smesno mi je naplatio pa me bilo sramota i castio sam ga jos. ako nekom treba dobar majstor da je blizu valjeva, lazarevca, neka mi se javi za kontakt.

stavio mi je onaj malossi variomat i ventilator koji sam kupio, a kvacilo sa sve oprugama i remenicom i bla bla sta jos ide mi je stavio sa nekog drugog skutera. sada drzi nekih 78kmh, start odlican i posle 15 kilometara voznje, i na pravcu kad se sagnem i da kazem dam mu malo aerodinamike ode preko 85kmh.. potpuno nebitno, meni je potrebna brzina od 60 kmh i stabilan skuter koji me nece ostaviti negde. dzabe smo se objasnjavali, i dzabe se boris mucio sa svim onim sto mi je pisao i pokusao da pomogne. na kraju, decko mi je pokazao bolcnu koja je bila na skuteru, neko je skratio brusilicom. ne znam iz kog razloga. pocupao mi je neka creva vezana za one eko norme i zavario ono sranje na auspuhu. masinu nismo dirali, kaze kompresija dobra, pali na prvu svako jutro. pozdrav

Sign in to follow this  

• Trenutno čita   0 members

No registered users viewing this page.