Jump to content
nesa-zeka

Motomanija 125cc

Recommended Posts

Pre nekoliko meseci sam uzeo ovaj skuter,standard je,a posto sam inace mehanicar i elektricar to kod mene mora biti nesto izmenjeno :)

Preuredjena instalacija,od srca namotaja preko reglera(regulator napona) do akumulatora stavljene deblje zice...

farbanje zadnjeg stop svetla...

Ubacivanje po jednu led diodu za osvetljavanje nocu unutrasnjost kasetice,kao i ubacivanje jednog upaljaca za punjenje telefona...DkRM20YsxT443-8uS_DSlrlUqtDCz6__e8rshSCO

Sve sijalice tipa t10,p21/5w,h4 sve je zamenjo led sijalicama...

zadnji disk umesto 180mm ravan,stavljen je 190mm nazubljen takoreci sportski,tu je bilo secenje i varenje starog nosaca kandzi da bi se uklopila visina sa diskom...

Sape-kandze obe stavljene vece od 250cc..

sportska narandzasta bobina,kao i svecica sa 3 pipka...

sada planiram za neki dan kit na 180ccm,fi61mm stublinu,klip itd...

GjJk-DOUuudEGIdw3p3dQ57H1NoO7o5xGR7eggIPSYyFLcRVjeX3fScgAmJxuT4BGm288bXV-dgcNEWTwOMaE_A7MBPX-ujTWVx60x2vY-QH-OPE7Frcae5iGQYPtRsjB1yHJ_-aYGsxD-LbUlKlrbPeuyHUzSUrWiHqzPO-QHgXvKqew8LJfQ57pY83vVo6pwTLYXpe

Ako admini misle da ovo nije kategorija za ovo nek je premeste gde zele...

Edited by nesa-zeka
  • Upvote 1

@nesa-zeka Dobro nam došao, Nešo. :D 

Nema nikakvih problema, tema je u pravoj kategoriji i na pravom mestu. :D 

Svaka čast na projektu i radovima! :) Vrlo zanimljiva tema. :EVERYD~323:

Zanima me koji je proizvođač u pitanju što se tiče ove svećice sa tri pipaka? :) Na slikama nisam mogao da vidim ime proizvođača sem toplotnog broja. :D 

Pozdrav i svako dobro, Nešo! :EV012E~130:

:EVERYD~323:

Proizvodjac nije neka marka,pogledacu pa cu javiti,koliko ce terati videcemo...

Za neki dan rasturam motor-agregat,kad mi stigne set,pa ce biti jos nekih slika...

:EV790A~131:

• Upvote 1

@nesa-zeka Odlično, Nešo! :EVERYD~323: Neka je sa srećom u daljim radovima oko skutera. :) 

Činilo mi se kao da je u pitanju Lushiman svećica po ovoj crvenoj boji, pa sam zato pitao. :D

Pozdrav i svako dobro, Nešo! :EV012E~130:

Evo nekih slika o modifikaciji prednjeg varijatora,ko malo razume shvatice,ukratko jedna strana varijatora do rolnice sam stanjio za oko 1.5mm da bi izbacio kais vise u gornjoj granici,a takodje i produzio hod rolnica,vidi se sve na slikama :129E2D~119:

Sto se tice rolnica,njegove su bile 12.80gr sto je po meni malo mnogo teske,icice za nijansu lakse...

-ZNC775Y0LYRI-1rdpLSv-WShPXhx0oN0QEE83z5

0uhrt5V1eQrNPUml1Tlr_E1zytNuYYMZDe99Auvi

eEGAV9V53k8vVIUK99BNC6GrTik2E8zjCI9hoBeH

Edited by nesa-zeka
  • Upvote 1

@nesa-zeka Svaka čast, Nešo, na radovima i slikama! :clapW3: Baš je lepo i profesionalno do detalja odrađen varijator! :EVERYD~323:

Jednom rečju, majstorski! :D 

Modifikacije i poboljšanja delova su uvek potrebni kad nešto ne štima kako treba ili kad nešto treba još bolje poboljšati kako bi sve funkcionisalo u najboljem redu. :) Ja sam isto ljubitelj modifikacija tako da samo napred što se toga tiče jer se samo tad najbolje vide rezultati rada na motoru! :) 

Pozdrav, Nešo! :EV012E~130:

Bas to,fabrika mora da se prepravi,to je kod mene normalno :EVERYD~323:

125cc skinut,a stigao 150cc(nisam mogao cekati mesec dana za 180cc)

25AmwFdcOhSIxTzYt5zmMGC0Mez0uyFVmqdJC_MI

fAr_jaXQXwiBGw0ufQU3HrsRNAZk46F7BtdKNoKU

uZDx9nrlX0RwByPFDWaG98oyk5hR2OmyXSMGqKpV

Sa rupom navojem za pritisak ulja da se razumemo :cvidze:

YHayy5YKve9FaHKrTmJrYiieiwtuBtrAM8fbiklJ

• Upvote 1

@nesa-zeka Neka je sa srećom sa novim delovima, biće ovo izuzetna mašina od 150 kubika! :EVERYD~323:

Evo jos nekih inovacija,inace je naziv "svetleci propeler" imitira okretanje propelera :)

-ne mogu ubaciti video da se vidi...

ylE0ZDIEtzxfmd-6RlVSls4Z-Am9bzKbv5v4E-_5

UuAC8uxYNP7i-ke2pJeVlTdkUyyXjYCn6LTjJj-J

• Upvote 1

Posto i ja prepreavljam varijatore a nisam vidio fotke molim te probaj ih nekako preko mibilnog ubaciti da to vidim.
Super ideje,nesto slicno sam i ja radio jednostavno tako mora na tim tipovima skutera da bi se optimizovalo sve.
Svaka cast.

@nesa-zeka Nešo, sjajna ideja i inovacija:EVERYD~323:Fenomenalno izgleda ''svetleći propeler'', vrlo atraktivno i interesantno:D

U kojim su bojama svetleći efekti na propeleru? :) 

Boja propelera je jarko zelena,plava i crvena,svetli na blic(delic sekunde)plava jedan deo propelera a nasuprot njemu drugi propeler isto plavo,pa onda tako u krug plava boja i crvena 10tak sekundi,pa onda dva-tri puta blicne plava pa crvena pa zelena itd,itd...

A slike su se izgubile,ni ja ih ne vidim  :12385A~113:

f15nMEBNfbxXJVlKvSdZVmUBvjXLzkQtjiBlMnxu

fwATbfNvU3RR-qtZQYwXdw0y4UpiApHBF6iEbuYL

@nesa-zeka Prava stvar i lepa dekoracija propelera sa svetlećim efektima za skuter! :EVERYD~323: 

• Trenutno čita   0 members

No registered users viewing this page.