Jump to content
Sign in to follow this  
Dukatela

Rs 50 i Putovanje.

Recommended Posts

Pozdrav, obratio sam se ovde jer mi treba vas odgovor na moja sledeca pitanja, jer kupujem ove nedelje rs 50 2009 godiste:

-Hocu da vratim motor na tockovima , pa me zanima da li ce biti problema ako ga vozim oko 220km na brzini od 80km/h (blokada na njemu), da li je uopste predvinjen za ovoliku distancu?

-Gde se ovom motoru nalaze/nalazi blokada/e ? Da li ih sam rucno mogu ukloniti ili mi je potreban majstor za to?

@Dukatela Zdravo Dukatela! :EVDB00~132: 

Neće biti problema ako putuješ sa njim 220 km ali moraš češće da praviš pauze da bi malo rasteretio motor i pustio ga da se ohladi jer ipak je to forsiranje za tako mali motor od 50 kubika bez obzira što je to model sa vodenim hlađenjem, i ne bih ti preporučio da ga konstantno držiš pod gasom 80 km/h već pravi malo drugačije oscilacije u postizanju ubrzanja, naravno poštuj ograničenje brzine u saobraćaju:D 

Moraš da budeš psihofizički pripremljen za toliki put od 220 km jer voziš sportski motocikl koji ima drugačiji položaj sedenja i upravljanja, pa eto imaj i to na umu... :D I nemoj na auto-putu da ga voziš pošto je zakonom zabranjeno kretati se motorom do 50 kubika!!! :D :D :D

Ako si početnik nema potrebe da skidaš blokade dovoljna ti je ovolika brzina od 80 km/h, a nije ni to mala brzina da se razumemo tako da za početak gledaj da što bolje upoznaš svoj motor i da savladaš tehniku vožnje na sportskom motociklu kakva je Aprilia RS 50. :D

Srećno sa kupovinom motora:D :EV012E~130:

Jel može sa blokadom da ide 80 km/h?

@goja71 Može, ako je elektronski limitiran do 80 km/h:D Nije isti sistem ograničavanja brzine na motociklima i skuterima, s tim što motocikli imaju manuelne menjače dok skuteri imaju automatske menjače pa da bi dobio neke rezultate za ubrzanje i veću krajnju brzinu na skuteru ti moraš da menjaš ceo prenos dok kod motocikla nemaš taj problem jer on ima manuelni menjač koji nije ograničen i može mnogo veću silu ubrzanja da podnese a samim tim je i kompaktniji za veće brzine u odnosu na automatski menjač na skuteru. :D

Fala na odgovorima :D , nacuo sam da moze vozom da se prenese motor , zna li neko kakva je procedura , i koliko bi kostalo to otprilike?

@Dukatela :D Za prevoz motora najbolje kontaktirati Jarić T. Živadina!!! :D On je suvi genije za te stvari!!! :D

Jaric T Zivadin.jpg

Hahahah!!! :ROFL_C~15: Šalim se malo... :D Kontaktiraj železničku stanicu i pitaj ih za transport motora, mislim da može da se prebaci teretnim vozom... :D

Ajd' pa u zdravlje i srećno:D :EV012E~130:

Napokon je dosla i ta nedelja , idem u sredu po motoric , samo me zanima koje su razlike ili da li uopste postoje izmedju rs 50 (2006+) ili rs4 ove novije verzije?

Zanima me koji je bolji po perfomansama?

Sign in to follow this  

• Trenutno čita   0 members

No registered users viewing this page.