Jump to content

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Ivan iz Hr ovdje :)

Bilo je slične teme ali možda ne detaljno razrađene kolko meni treba, uglavnom -> KRATKO I JASNO:

Kupujem Kymco Agility 50 ccm 4t. 2009. godište, 1400 km

Namjena: lagano vozikanje po ravnici 90%, često u dvoje (75 + 55 kg)

Sljedeće sezone bi napravil upgrade na  70ccm radi lakšeg startanja i u slučaju uzbrdice.

Činjenica: čisti sam početnik, 26 godišnjak, u zadnja 2 tjedna pročitao brdo foruma i tema o skuterima općenito.

Pitanje: Što mi zapravo sve treba, odnosno što moram kupiti i koliko bi me to koštalo ? Ukoliko na google napišem Kymco agility 70ccm kit - izbaci mi dijelove  iz dućana  za cca 60 EURA za koje nisam siguran što su točno. Sumnjam da je 60EURA  dovoljno za "tuning".

DODATNO PITANJE:  :laughing9: Dali se uopće isplati to raditi (nemam A kategoriju položenu) i hoće li taj pothvat osjetno umanjiti životni vijek skutera?

To je to, hvala Vam puno!!!

Ja imam taj motor i nov je tako da ga ne diram ali mislim da sam citao da se lepo ponasa motor ako se ugradi kit od 70ccm. ide i do 80 bez problema. E, sad verovatno bi mu skratio vek trajanja (moje misljenje). Mislim da, ako nigde ne zuris, nekih 50 - 60km/h sa dvoje uz pauze motor bi radio bez problema i bez dodavanja kita. Cemu zurba! Uzivaj u voznji. (moje misljenje).

Pozdrav!

21 minutes ago, goja71 said:

Ja imam taj motor i nov je tako da ga ne diram ali mislim da sam citao da se lepo ponasa motor ako se ugradi kit od 70ccm. ide i do 80 bez problema. E, sad verovatno bi mu skratio vek trajanja (moje misljenje). Mislim da, ako nigde ne zuris, nekih 50 - 60km/h sa dvoje uz pauze motor bi radio bez problema i bez dodavanja kita. Cemu zurba! Uzivaj u voznji. (moje misljenje).

Pozdrav!

Hvala na odgovoru Goja :) jesi se probao u dvoje vozit ? Btw, pratio sam tvoje postove vezano uz kupovinu Kymca :) je si li generalno zadovoljan ? Koji su mu mane ? Inače baš se veselim skuteru isto kao sto si se i ti :D

Nisam se jos vozio u dvoje. Zena me gnjavi da je vozam al ne smem po gradu jer nema kacigu. Posto je motor nov, nema nikakvih problema, a da kucnem u drvo, ne bi trebalo ni da ih bude :EV9A87~127:.

Motor je extra. Nisam skidao blokade i lagano ide 55 po satu, a laze za 3 do 4km. Meni je to sasvim dovoljno. Jos ga nisam vozio max brzinom ali mislim da ce sa blokadama da stigne do 60 na ravnom. Ako bude tako bice odlicno. Ja sam visok 185cm i udoban mi je. Jedina mana mu je (po meni) sediste koje se dize. To je dobro za nize ljude ali kod visokih kad se digne sediste, gura vozaca jos napred sto meni ne odgovara. Generalno dobar potez sa tim sedistem, ali meni ne treba (trenutno). Nemam pojma koliko trosi jer zaboravim kad sam sipao. Kazu oko 2 do 2,5 l/km. Jos jedna mana koju sam primetio je ventil na zadnjoj gumi. Tesko pristupacan za pumpanje. Ne postoji sat za vreme, na tabli i tako. Neke gluposti koje sam primetio a eto, trebaju. Ide fantasticno, lagano, ne bruji, krcka itd, ali nov je tako da nije neko merilo kvaliteta. Ako se setim jos necega napisacu. Pozdrav!