Novcane kazne i krivicne prijave

71 posts in this topic

Posted

Nek ovde napise svako koje je kazne dobio (ako je)i takodje ako neko zna ne bi bilo lose da posalje kolko se placaju koji prekrsaji, zasta se oduzima psp ili a kategorija, kako se sankcionise prolazak kroz cveno...

Evo da pocnem ja mislim da je kazna za nenosenje cige 3 soma.
0

Posted

Neregistrovano vozilo 50ccm:
Posle pitaj boga koliko meseci poziv na sud i odlazak na sud, zatim posle opet pitaj boga koliko meseci stigla kazna: 400 dinara. Ja mislim da je termin kod sudije kostao 400 + papir za pisanje + mastilo kod pandura + vreme + govna + PTT = panduri su u minusu jebesh im mater....
0

Posted

samo jedna za kacigu .. od prosle godine 600 din.. stizalo mi nekoliko puta ono da idem da platim ali mrzelo , sledeci put ce da me privedu
0

Posted

za kacigu 3000din
0

Posted

meni 600 sto sam bio maloletan pa sam isao u centar za socijalni rad pa su me ispitivali sve i svasta
0

Posted

1 za kacigu, i jednom zato shto mi pandur nije verovao da mi je motor 50ccm (sr aprilia) uglavnom tu naravno nishta nisam platio ali se odvuklo ...
0

Posted

Nista, nadam se da ce tako biti i u buduce...
0

Posted

1 za kacigu, i jednom zato shto mi pandur nije verovao da mi je motor 50ccm (sr aprilia) uglavnom tu naravno nishta nisam platio ali se odvuklo ...

E sad kad si rekao ovo setio sam se da u Hrvatskoj ako ker posumnja da si skinuo blokadu salje ti skuter na tehnicki, a ako utvrdi da jesi naci najebo si. Pa me zanima da li ce mozda tako biti i kod nas kad se usvoji onaj novi zakon.
0

Posted

To sta ce biti kod nas niko ne zna.....Ja sam 2x platio kacigu i mislim da je to-to...Par puta su mi oprastali i to sto nas je bilo 2je na motoru i bla bla....
0

Posted

ja sam za sada zaradio 3 kazen s toga jedna zakacigu(3000din.) koja mi doduse jos nije stigla a proslo je preko pola godine, i imam 2 kazne za voznju motora bez dozvolu (posto vozim motor od 150ccm a nemam polozeno za a kategoriju) te kazne su mi obe stigle i placene obe skupa 10500dinara
0

Posted

[quote name='"hagor":1087c']ja sam za sada zaradio 3 kazen s toga jedna zakacigu(3000din.) koja mi doduse jos nije stigla a proslo je preko pola godine, i imam 2 kazne za voznju motora bez dozvolu (posto vozim motor od 150ccm a nemam polozeno za a kategoriju) te kazne su mi obe stigle i placene obe skupa 10500dinara[/quote]
Jel se dobija neka zabrana za polaganje ako je motor registrovan na A a da ti nemas polozeno???
0

Posted

Jedina kazna koju sam dobio u zivotu jeste u GSP-u 1600din ako se dobro secam...i tu bih se izvukao al prileteo neki pandur i morao sam da dam licnu kartu...a na skuter nikad bez kacige, zato i nemam kazne.
0

Posted

Ne, ja nisam dobio nikakvu zabranu, mislim nista mi nisu rekli nit mi je nesto stiglo na kucnu adresu, a kada sam isao kod sudije da priznam rekli su mi samo polazi bolje za motor pre nego sto pocnes da vozis, ne isplati ti se da placas ovolike kazne. Tako da pred pocetak sezone idem na polaganje
0

Posted

Jednom kad nisam imao dozvolu za 125 ni kacigu... znaci samo saobracajnu... stiglo mi oko 3 soma,izgleda da su pisali samo kacigu... ali opet sudija za prekrsaje me ispitivao sve i svasta,nije ni spomenula kacigu...
0

Posted

..ja sam samo jednom bio uhwacen...kada sam se mangupirao ispred skole ko majmun i samo mi izleti pndur na motoru i trazi mi dokumenta i ja nisam imao nista osim saobracajne...i tu poce da mi pise za kacigu pa za PSP i jos za nepropisnu woznju...! I stiglo mi da idem kod sudije za prekrsaje i ja odem i oni posalju slucaj socijalnom radu i oni me ispitiwali i nesto me smarali i ja se izwucem...!
0

Posted

Za motor:
Ovako startuje me pandur na motoru (i ja i on na motorima) i ide sledeca prica:Nemas registrovano vozilo (aerox nije trajno registrovan),cim nije trajno registrovan znaci da je motorcikl a za njega ne vazi psp nego moras da ima A kategoriju pa sam tim nemas ni dozvolu ja ima psp,ne nosis kacigu.Tako da me otpratio do kuce ono rotacija loodilo,poce on tamo amo ovo ono,da pise kaznu kao u fazonu kaze kazna za sve ovo je negde od 30 000 do 80 000 dinara sve zavisi koliko te sudija odere.I ja sta cu mobilni i zovem nacelnika supa i dogovorimo se da ne pise ne go da cu ja da u toku nedelje sredim sve papire i on stace pocepa onu kaznu.A najvise me iznerviralo sto me startovao 200m od kuce.
Za auto:
2x10 000 dinara to kad sam iso peko suda nepropustanje pesaka na pesackom i ne propustanje vozila iz suprotnog smera
10-ak x po 20-30e sto dam pandurima kad je prebrza voznja ono u fazonu ogranicenje 60km/h a ja terao 90km/h ili kao jedno na auto-putu kad nas radar ufatio,ja terao drugarov audi a6 180km/h i sta ces daj panduru 50e i teraj.
Ja sam dao vise para na kazne za 2 godine voznje automobila kolko imam dozvolu nego sto samdao pare na leba sto sam pojeo za ceo zivot
0

Posted

Brate ti bas ili nemas srece ili se mnogo zajebavas sa kolima pa ovoliko kazni imas...
Ja za skut samo za kacigu i to pre dve godine, a za kola jednom 1000 za pojas i sad evo sluzim tri meseca bez dozvole i 9000din zbog voznje pod uticajem alkohola...JBG
0

Posted

[quote name='Byk' post='56568' date='Feb 11 2008, 09:25 PM']Za motor:
Ovako startuje me pandur na motoru (i ja i on na motorima) i ide sledeca prica:Nemas registrovano vozilo (aerox nije trajno registrovan),cim nije trajno registrovan znaci da je motorcikl a za njega ne vazi psp nego moras da ima A kategoriju pa sam tim nemas ni dozvolu ja ima psp,ne nosis kacigu.Tako da me otpratio do kuce ono rotacija loodilo,poce on tamo amo ovo ono,da pise kaznu kao u fazonu kaze kazna za sve ovo je negde od 30 000 do 80 000 dinara sve zavisi koliko te sudija odere.I ja sta cu mobilni i zovem nacelnika supa i dogovorimo se da ne pise ne go da cu ja da u toku nedelje sredim sve papire i on stace pocepa onu kaznu.A najvise me iznerviralo sto me startovao 200m od kuce.
Za auto:
2x10 000 dinara to kad sam iso peko suda nepropustanje pesaka na pesackom i ne propustanje vozila iz suprotnog smera
10-ak x po 20-30e sto dam pandurima kad je prebrza voznja ono u fazonu ogranicenje 60km/h a ja terao 90km/h ili kao jedno na auto-putu kad nas radar ufatio,ja terao drugarov audi a6 180km/h i sta ces daj panduru 50e i teraj.
Ja sam dao vise para na kazne za 2 godine voznje automobila kolko imam dozvolu nego sto samdao pare na leba sto sam pojeo za ceo zivot[/quote]

lepo je to kad znas nacelnika pa mozes da ga zoves,skoro sam platio bez A kat. 6000din kod sudije
0

Posted

A ne jbg-a nije fora ni da se zove covek za svako sranje koje napravim,vec samo za ozbiljnije ali o tome u nekoj drugoj temi da ne idemo u OFF
0

Posted

[quote name='Byk' post='56568' date='Feb 11 2008, 09:25 PM']Za motor:
Za auto:
Ja sam dao vise para na kazne za 2 godine voznje automobila kolko imam dozvolu nego sto samdao pare na leba sto sam pojeo za ceo zivot[/quote]

A kako to da ti Aerox nije trajno registrowan...!? To mi nije jasno...!?

Sorry za OFF...
0

Posted

Mozda je stotka.
0

Posted

to sam i ja primetio..ne moze svaka da se registruje trajno..ne znam zasto...ali mozda iz nekog drugog ili treceg puta moze...
0

Posted

3000din za prekoracnje brzine skuterom preko pancevackog mosta (iso sam 85 po radaru a dozvoljeno 60)
0

Posted

2000din kazna ako vozis dvoje na skut ako ti je registrovan za jednog
0

Posted

Ljudi ja sam blago receno, UGASIO!!!!!!!!!!!!!!!
uzmem ja da provozam Filipovog runnera 180ccm, izadjem u jurija gagarina da ga malo razvucem...
Zaletim ja njega lepo, isao sam oko120km/h, preticem sve zivo... stajem na narednom semaforu, kad ono pandur staje ispred mene!!!!!!
Ja izbedacio totalno, nemam nista kod sebe, sve mi ostalo u mom skutu(cak ni kacigu!!!)
Izadjemo mi na trotoar, "decko dokumenta" kaze on meni...ja rekoh nemam, kod majstora mi motor...narednih 10 min sam ga ubedjvao da me pusti...(nisam imao cime da ga podmitim, pa sam mu nudio telefon, al mamicu mu nije hteo da uzme)
inace motor je neregistrovan(i bez tablica) na moju nesrecu...
Dakle evo za sta sve sam "optuzen"...

Neregistrovan motor...
Bez kacige...
Bez "A" kategorije...
Prekoracena brzina...
Preticanje preko pune linije(inace preticao sam u raskrsnici)...

Sta da kazem osim da sam najebao...
Ako neko moze odoka da mi kaze koliko ce me kostati sve ovo... :(
0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.