Jump to content
markogilera

Predstavite svoju kacigu!!!!!!

Recommended Posts

BalsaNrg    4

Ja imam AGV K3 ROSSI REPLICA GOTHIC REPLICA

SHARK S500 AIR DUHAMEL REPLICA

NOLAN N103 MAT BIJELA LARA CROFT JE NACRTANA NA NJOJ :D

CeLLoKka    3

meni je nedavno od cala pala kaciga dosao on iz nemacke i svima deli poklone samo meni zadnjem govori za tebe imam nesto posebno i vadi kacigu uvex boss 3000 ja sam prezadovoljan kaciga je predobra :D4fb2dfc3972b432e55292f11fb2d23ed-1063052

NESA BG    73

http://www.s-line.fr/product.php?mod=detailed&var=MAC2F111

Za sad super sluzi, unutrasnjos se skida radi pranja i ventilacija je dobra pa ne magli. Aerodinamika je super i nema efekat svlacenja sa glave na vecim brzinama. Za te pare super kaciga. 

HERK    7

MT Imola Speed II White,sa crni vizir 

GMqMWP9.jpg

• Upvote 2

milan77n    1

Moja je jet kaciga ali razmišljam da uzmem full face, jel neko koristio ili video, čuo bilo šta o MONSTER ENERGY , jel vredi uzimati , svaki komentar je dobro došao

zex    2

uzeta prosle godine u motobikeu  6700 din

za te novce dobra

[url=http://postimg.org/image/jo1cbpw2p/]N962.jpg[/url]

BMW MASTER    241

fullface kaciga je najbolji izbor u svakom slucaju

Nezaa    0

Kupio sam nedavno kacigu LS2 ff370 easy ( flip-up model je u pitanju).

LS2 je inace spanska marka. Kacige su jako dobrog kvaliteta, sve poseduju homologaciju a ova moja ima 4 zvezde na sharp testu sto je jako dobro. Po meni najbolja flip-up kaciga za tu cenu.

Ovaj flip-up model kosta 12800din a ja sam je platio 9800din jer sam uleteo u popust od 20%. Uz kacigu sam dobio vrecu za nosenje sa natpisom ls2, kutiju, uputstvo, reflektirajuce nalepnice, jednu ls2 nalepnicu itd.

Model i nije bas najlepsi ali ima prelepih full-face kaciga po ceni do 100e.

U paziniju u NS sam kupio ovu a i probao ostale. Probao sam i airoh flip up kacigu koja je bila 27.000din a skripala je kao luda, na sam dodir. Nezamislivo ocekivanje za duplo skuplju i bolje markiranu kacigu.

Ova moja je meni odlicna za po gradu. U pocetku mi je izgledala kao ogromna ali vec sam se privikao na izgled. Vizir nisam isprobao da li se magli jer tek sam dva dana sa njom. Poseduje  zatamnjene naocare koje i te kako sluze, pogotovo kada je zalazak sunca i zrak vam ide direktno u oci. Vrlo je prakticna sto se tice podizanja prednjeg dela (brade) gore, kao i za skidanje kacige sa glave. Ventilacija je dobra.

Losa stvar je sto  se cuje blago prodiranje vazduha kroz nju (vec na 30km/h). Ne preporucujem je nekome ko vozi jace i brze motore jer predpostavljam da je to prodiranje vazduha pri vecim brzinama mnogo bucnije. Ne znam kako da opisem, ne oseti se odakle dolazi ali je primetno. Meni licno uopste ne smeta ali eto to da navedem kao manu. 

Probacu da stavim par slika (ne znam ni kako bas..) , nadam se da cete moci videti.

Za mesec dana dobijam yamahu yzf r125 (akrapovic) na voznju, pa cu reci kakav je osecaj sa njom pri vecim brzinama ukoliko nekoga bude zanimalo. 

Kaciga je najbitniji deo motora zato ne stedite! :)

Thumbnails for Forum:
        7Y6IOuZs.jpg
        21Z74Yns.jpg
        VTgtisgs.jpg
        nkYHQfws.jpg
        jSjYmySs.jpg
        d7VIL8rs.jpg

nenadlaza    216

Evo i ja da pretstavim kacigu naj noviju u pitanjiu je Vemar sarki mat grey to je flip up  teska 1650g vrlo je udobna u voznji je nisam probo al kanda vec u subotu vozim.u sebi sadrzi naocare za sunce i 3 ventilaciona ulazna otvora jedan kod brade i dva na celu izlazi su pozadi na temenu u odnosu na scorpion exo ima dosta veci vizir u sirinu preko 2cm tako da ima veliko vidno polje sa desne strane dole je siber za pomeranje naocara za sunce. cena u bg -u je 24.900.00 din.evo slika:sharki_s008-6-front-modifica.jpgsharki_s008-7-front_open-modifica.jpgsharki_s008-5-rear-modifica.jpg a uskoro sledi i utisci sa voznje.

Edited by nenadlaza
  • Upvote 2

@nenadlaza Svaka čast na izboru kacige, kolega, fenomenalna je. Neka je sa srećom sa novom kacigom i da Vas dugo služi. :EVERYD~323: 

I ja volim te flip up kacige jer su dobre za put, ali u moj skuter ne mogu da stanu jer je mali prostor ispod sedišta. Imam tri full fejs kacige i nijedna ne može da stane u skuter, pa sam zatim nabavio flip up kacigu sa providnim prednjim delom tj. vizirom za skuter jer ona jedino staje ispod sedišta. :) 

Je l' kod Vašeg motora je veći prostor ispod sedišta? 

Isprobajte kacigu pa nam javite utiske. ;)

nenadlaza    216

ni ja ispod sedista nemam mesta imam koferce ko gepek yuga ja moram flp up radi naocara a i lakse se obuva.ti si nabavio djetovku. meni skorpijonka moz se prepravi u djet al nema vizir ostaju samo naocare vise lici na kros.

@nenadlaza Da, moja je džet kaciga sa vizirom. :D Ja zaboravio da su to džet modeli... Uglavnom, odgovara mi što ima vizir jer dosta smeta vetar u vožnji a i insekti hoće da prave problem kad se motor brže vozi. :D

Sad proizvodjači mahom u svaku kacigu guraju zatamnjene naočare unutar kacige koje se na jedan klik aktiviraju, tako da je i to odlična varijanta za kupce. :EVERYD~323:

nenadlaza    216

Danas probo kacigu u voznji i kako se ponasa na glavi mnogo je tisa od kaberga i scorpiona mada su druge dve dosta stare pa im je i kederi ukrtili od sunca a i vemar je i laksa kaciga i ima vece vidno polje.jedino sam trebo ubuci deblju potkapu jer mi vazduh ulazio kod vratnog dela al to je resivo .probo sam i da otvaram luftere nije bilo nikakvog veceg povecanja buke-sustanja mada kodflip up kaciga je to neminovno u delu de se otvara kaciga.jos jedna dobra stvar je sto podbradak je elastican pa ledo leze ispod brade.opsti utisak je zadovoljavajuci za ostalo ce se videti nakon duzeg koriscenja.

• Upvote 1

@nenadlaza Potkapa je najbolje rešenje što se tiče vazduha i buke od vazduha koji ulazi u kacigu. :EVERYD~323:

Sad sve nove kacige imaju dobru izolaciju pa su samim tim i prijatnije za vožnju u odnosu na stare modele od pre dosta godina, ipak je tehnologija sve naprednija iz godine u godinu. :) 

Bitno je da Vama odgovara u vožnji, što znači da je kvalitetno izradjena. ;)

• Trenutno čita   0 members

No registered users viewing this page.