Sign in to follow this  
Followers 0

sprint i ostali kineski skuteri

29 posts in this topic

Posted

posto vidim da se mnogi interesuju na jeftine kineske skutere posebno marke sprint,a vidim da o njima na ovom forumu ima veoma malo pisite nesto o njihovim modelima a pogotovo sport i max.
evo sajta
www.sprintscooters.com

tu imate sve tehnicke karakteristike, cene itd
0

Posted

Po nekoj mojoj proceni ako se odaberes za Sprinta 50ccm u najuzi krug spadaju:

Exactly 939e

Phantom 930e

S tim Exactly ima veci obrtni momenat i laksi je ;)

Navedeni modeli su dvotaktni ...
0

Posted

kapiram da se ljudi lepe za kineze zbog cene, ali po meni je mnogo bolje uzeti za te pare sto bi dao za novog kineza, nesto polovno da valja...vozio sam tog sprinta exactly i nisam verovao da nesto moze toliko sporo da ubrzava i ide,a i manje-vise je skoro kupljen a vec se raspao!
znam da ovo sto sam napisao nije totalno vezano za ovu temu,ali jbg...morao sam da napisem sta mislim :)
0

Posted

NS je pun onih modela sto su pokusali da iskopiraju derbijev prednji deo...ZNACI PUN,i to se za njih opredeljuju uglavnom devojke....
0

Posted

Exactly bih ja uzeo, najlepsi je i najlakshi i ima istu mashinu kao u mom motoru kao i sve ostalo isto, jedino shto je lepshi...
Gledaj samo da bude 2t kinezi su zeznuti ako su 4t...
Vecita je polemika da li kupiti gileru ili yamahu staru 6 godina ili novog Kineza, o tome nemojte pokushavati da polemishete uopshte,
svako zna shta je za njega najbolje.
Svako ima svoje mishljenje o tome i svako zna shta je najbolje a kad postavish neko strucno pitanje svi kao nešto ićiću u cirkus, to nije moguće, nosim sad baš lek tetki itd... :lol:
Naavno svaka cast nekim ljudima, nacice se oni sami...
Naucio sam od jednog lika ovde sa foruma pa samo prenosim znanje, 80% kineza imaju isti motor AC Minareli kopija (pricamo samo o
2t motorima znaci) tako da koji god da uzmesh necesh pogreshiti, a jedina razlika je u plastikama koje meni nisu uopshte ni bitne, mogu i da ih skinem...
Ne obaziri se na podatke koje proizvodjac dostavlja za potorshnju i snagu motora. Jer svi lazu na boga ne misle, i neke zakonske norme u drugim zemljama, to te i ne zanima toliko...
Ako cesh kineza uzmi bilo koji 2t koji ti se vishe svidja po izgledu... B)
Evo ti jedan koristan text pa procitaj
[url="http://www.elitemadzone.org/t255372-Kupih-Sprint-max-sta-dalje"]http://www.elitemadzone.org/t255372-Kupih-...t-max-sta-dalje[/url]
0

Posted

Bas tako -a evo ga taj motor koji ide na 80% kineza ,a razlika je samo u usisnoj grani koja zna da bude i
prema nazad.
[url="http://tutu-scooter.en.alibaba.com/product/50336986/202822160/HT_1PE40QMB_scooter_engine.html"]http://tutu-scooter.en.alibaba.com/product...ter_engine.html[/url]
0

Posted

Na mom Sprint Phantomu je isti taki :lol: jedino se malo dekl i "kick" razlikuju, ali to je to...
0

Posted

I ja vidim veliku slicnost sa prikazanom masinom, i onom na mom CPI Oliveru. To je, kazu iskusniji, kopija tzv. "horizontalnog" Minnarelija, AC, masine koja je koriscenja na ranijim Apriliama, Malagutiju, Yamahi itd. E sad, neke danasnje kopije su kvalitetnije uradjene, druge opet nisu...
Sto se tice Sprinta ne mogu nista da komentarisem jer ga nisam vozio, niti ga ima neko iz mog okruzenja ali ono sto moram da primetim kod Excatly-ja je IZGLED. Pogotovo repic koji me podseca na SR zbog onog malog, zasiljenog stop-svetla. Sav mi je nekako sportski. A i cena je skroz OK! Odblokiras ga i ulozis 150 e u rezonu i rolice, i piciiiii! Da se razumemo: Aprilije, Djilere, Pjadjo, Malaguti...su [u]extra[/u] skuteri, ali razlika u ceni od 1500 evra za novi motor, ako nista, barem tera na razmisljanje.
Pozz svima!
0

Posted

Exactly nema fabričke blokade ;)
0

Posted

i ja se slazem da je bolje uzeti nekog polovnog italijana ali ljudi misle novo je novo.ja sad gledam ludixa, ipak je peugeot
0

Posted

[quote name='nedim' post='65750' date='Jul 8 2008, 08:12 PM']posto vidim da se mnogi interesuju na jeftine kineske skutere posebno marke sprint,a vidim da o njima na ovom forumu ima veoma malo pisite nesto o njihovim modelima a pogotovo sport i max.
evo sajta
www.sprintscooters.com

tu imate sve tehnicke karakteristike, cene itd[/quote]
Sprint Sport Max ako uzmes njega moras da kitujes fabricki ne valja uopste....ja imam Sprint i kitovan je na 70cc.vuce extra na ravnom ide oko 70-75km/h,zavisi jel zagrejan ili ne....uzbrdo vuce malo slabije najvise oko 45-50km/h ne moze vise...ti uzmi sta hoces....
0

Posted

kad je vec rec o kinezima,da pitam i ja nesto,sigurno ste videli onaj novi model sprinta pulser,ima 125ccm,kao neki enduro.izgleda veoma primamljivo i zivo me zanima kolika mu je max brzina?
0

Posted

[url="http://www.skuteri.org/forum/index.php?showtopic=3317&pid=65549&st=0&#entry65549"]http://www.skuteri.org/forum/index.php?sho...amp;#entry65549[/url]

evo teme ako te zanima o sprint pulseru.
0

Posted

e sad me razocara. nema smisla da taj sprint vuce kao moj a da ima kit 70ccm a ja samo stavio tecnigas next-r a treba jos i rolnice da postavim.
0

Posted

Po meni ubedljivo najgori skuter svih vremena je sprint MAX! Ima ga moj drug i na uzbrdci koja nema neki veliki uspon nece da izgura! :lol: sisao sam ja, al opet sad nece da podje sa njim samim jer nema polet, pa je i on sisao i na kraju je sam skuter uspeo da izadje! :lol: :lol:
Meni je to bila najsmesnija voznja na skuteru... sad mu je skinuo kao neke blokade, sve u svemu skuter razara, al na nizbrdicama preko 40%! :lol:
0

Posted

Ja imam Sprint Falcon 2t, mogu reci da sam extra zadovoljan- ide 75 i fantasticno ubrzava(tezak je 95kg+ja 100). Za te pare ipak imam novo i prvi sam vlasnik, ako ga ne budem bas jako derao mislim da cemo se jos dugo vozati :rolleyes:
0

Posted

ja imam Sprint Exactly koji je "malo" sredjen i ide bolje od vecine tzv boljih skutera, jedna od vecih mana su mu fabricke gume koje prilicno tresu posle 80 km/h, ali one se zamenu i sve je OK, ali po pitanju cene mislim da da je skoro maksimalno za ulozeni novac

[quote name='MasterCabo' post='69149' date='Oct 2 2008, 10:39 PM']Ja imam Sprint Falcon 2t, mogu reci da sam extra zadovoljan- ide 75 i fantasticno ubrzava(tezak je 95kg+ja 100). Za te pare ipak imam novo i prvi sam vlasnik, ako ga ne budem bas jako derao mislim da cemo se jos dugo vozati :rolleyes:[/quote]
0

Posted

Ja bih pre uzeo neki polovan scoot za te para za koje vi ocete sprinta da uzmete!
npr.:decko koji je qpio od mene scoot sad trazi 800e za kymco vitality(2006) sa gianeli spuhom,pa ljudi taj preskace sprinta :lol:
0

Posted

ja se ne bih smeo u to kladiti
;)

[quote name='Raca' post='69206' date='Oct 4 2008, 11:22 AM']Ja bih pre uzeo neki polovan scoot za te para za koje vi ocete sprinta da uzmete!
npr.:decko koji je qpio od mene scoot sad trazi 800e za kymco vitality(2006) sa gianeli spuhom,pa ljudi taj preskace sprinta :lol:[/quote]
0

Posted

Brzi je Vitality sigurno, fabricki je skroz ok, a sa spuhom kontam da savija!
0

Posted

Pošto znam šta je u njega stavljeno i kako to sve ide, ja bih se kladio na Alexa ;)

Btw, Alex, je l' ima još nešto "višak" za mene? :lol:
0

Posted

[quote]Pošto znam šta je u njega stavljeno i kako to sve ide, ja bih se kladio na Alexa[/quote]

nije bitno sta si stavio i koliko toga na scoot bitno je da si sve to ustelovao...ja sam drao kitovane skuter po gradu preskakao sam ih tako da...i to samo zato sto su svi to tako,misle sad imam kit i idemo,ali nije...

p.s.:ne znam koliko moze sprint da predje kilometara sa kit-om
0

Posted

p.s.:ne znam koliko moze sprint da predje kilometara sa kit-om
[/quote]
Isto ko i bilo koji drugi skuter sa base kitom,bitno je samo dobro odrzavanje i stelovanje. Iskustva iz keewaj servisa-od 2000-12000km[ovi od 2000 su garant napaljeni klinci koji imaju grc u zglobu desne sake].
Ja sam blizu 10000[od toga 8000 pod malossi gusom] pa za sada nema problema :rolleyes:
0

Posted

Imam pecurke viska (nisu jestive ;) ), pa ako te zanimaju, javi se, a imam i usisne karbonske lamelice (pruzaju bolji odziv na gas), ali rade samo ako se desna ruka ne GRChI na gasu (jer onda gube smisao ;) )
:rolleyes:
0

Posted

Nije sve u brizini bitno je i kako ulazi u krivine kako se drzi po krivinama.. :rolleyes:
0

Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.